30 تیر 1403 - 16:26

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

قاتل فراری به واسطه پلیس ترکیه تحویل ایران شد

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شفت (گیلان) با اشاره به استرداد متهم پرونده قتل که پس از متواری شدن به صورت غیرمجاز وارد کشور ترکیه شده بود به ایران، گفت: متهم موصوف تحت حمایت قاچاقچیان مواد مخدر و باند قاچاق انسان از کشور خارج شده بود.

به گزارش پول نیوز، قاتل فراری به واسطه پلیس ترکیه تحویل ایران شد

به نقل از تسنیم از رشت، علی اصغر چگینی اظهار داشت: فردی از مجرمین سابقه دار مواد مخدر شهرستان شفت در مدت زمانی که در مرخصی از زندان به سر می برد با سلاح گرم مبادرت به قتل عموی خود کرد و سپس از محل متواری شد؛ متهم موصوف تحت حمایت قاچاقچیان مواد مخدر و باند قاچاق انسان از کشور ایران به مقصد ترکیه به صورت غیرمجاز خارج شد.

‏دادستان عمومی و انقلاب شفت با بیان اینکه با تلاش های مضاعف و پیگیری های مستمر از سوی بازپرس پرونده و به ویژه دادستان مرکز استان و رئیس کل دادگستری استان گیلان و هماهنگی های صورت گرفته با پلیس بین الملل، متهم در اواخر خرداد ماه سال 1402 در کشور ترکیه و استان وان دستگیر شد، افزود: پس از دستگیری متهم مکاتبات استرداد وی از کشور ترکیه از طریق معاونت بین الملل قوه قضائیه انجام شد و وی پس از انجام تشریفات قانونی به کشور ایران مسترد شد.

 

بیشتر بخوانید:پشت پرده جرائم جدید سلبریتی های قمارباز

 

چگینی تصریح کرد: علاوه بر اتهام قتل عمدی، اتهامات متعدد دیگری از جمله نگهداری سلاح شکاری غیرمجاز، نگهداری سلاح گرم جنگی، عبور غیرمجاز از مرز، غیبت از مرخصی زندان، تغییر در ارقام و مشخصات پلاک خودرو، تحریک افراد به ارتکاب عمل خشونت آمیز در فضای مجازی متوجه متهم بوده است که به وی تفهیم اتهام و با صدور قرار بازداشت موقت به زندان اعزام شده است.

 

 وی اضافه کرد: تاکنون بیش از 15 نفر که در جهت فرار متهم پس از ارتکاب قتل مساعدت داشته اند شناسایی شده اند و اقدامات مقتضی برای شناسایی سایر افراد که برای فرار متهم مساعدت داشته اند در دست پیگیری است.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

1403031912594139930251974
+چابهار
همچنین بخوانید
آخرین اخبار