5 تیر 1403 - 21:44

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

سیستان و بلوچستان یکی از غنی ترین استان های کشور در انرژی های تجدیدپذیر

معاون فنی و مهندسی سازمان انرژی های تجدیدپذیر گفت: سیستان و بلوچستان یکی از غنی ترین استان های کشور در انرژی های تجدیدپذیر است.

به گزارش پول نیوز، سیستان و بلوچستان یکی از غنی ترین استان های کشور در انرژی های تجدیدپذیر

پرنده مطلق معاون فنی و مهندسی سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی گفت: استان سیستان و بلوچستان یکی از غنی ترین استان های کشور در بحث انرژی های تجدیدپذیر است. در این استان ۶۰ مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر نصب شده و ظرفیت ۱۰ مگاواتی را داریم که درسال های گذشته از نوع خورشیدی نصب شده و نیروگاه دیگر نیز نیروگاه ۵۰ مگاواتی میل نادر از نوع بادی است.

او افزود: این نیروگاه در حال تولید است و تولید آن معادل ۲۱۰ هزار مگاوات ساعت برق است. ۳ کارخانه سیمان سیستان، حدود ۲۹۰ هزار مگاوات ساعت مصرف انرژی سالانه دارد. به عبارتی ۷۰ درصد نیاز مصرف این سه کارخانه از طریق این نیروگاه تجدیدپذیر تامین می شود.

این مقام مسئول درخصوص جزئیات این نیروگاه گفت: منحنی بار نیروگاه میل نادر در زمانی است که نیاز شبکه در پیک مصرف قرار دارد. به عبارتی در بعضی از ساعات این نیروگاه ۵۰ مگاواتی نزدیک به ۴۹ مگاوات تولید برق دارد و در واقع این نیروگاه بیش از ۹۸ درصد ظرفیت خود را تولید می کند. یکی از مزایای دیگر این نیروگاه صادرات برق به افغانستان است.

پرنده مطلق با اشاره به ظرفیت های سیستان و بلوچستان در زمینه نیروگاه های تجدیدپذیر گفت: حدود ۶۰۰ مگاوات ظرفیتی است که در این منطقه وجود دارد و ۵۰ مگاوات آن ایجاد شده است. به طور کلی نیز از ۱۳ هزار مگاوات ظرفیت نیروگاه خورشیدی که در کشور در حال احداث است ۷۸۰ مگاوات ساختگاه های ایجاد نیروگاه واگذار شده و در سرتاسر استان در حال احداث است.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

طرز تهیه قورمه سبزی با سبزی خشک
01
همچنین بخوانید
آخرین اخبار

خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی در پول نیوز

خدمات سئو

لیزر موهای زائد

لیفت نخ