30 تیر 1403 - 16:03

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

ابلاغ سقف اجاره بها تا نیمه خرداد

وزیر راه و شهرسازی از تعیین و ابلاغ سقف اجاره بها در نیمه خرداد خبر دهد.
ابلاغ سقف اجاره بها تا نیمه خرداد
به نقل ازمیزان – به گزارش وزارت راه و شهرسازی، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در حاشیه مراسم افتتاح پروژه های مسکن مهر مهستان و پردیس گفت: در برنامه است تا پایان امسال و حداکثر تا اواسط سال آینده واحد های باقی مانده مسکن مهر تحویل داده شود. 
 

به گزارش پول نیوز، وزیر راه و شهرسازی در خصوص تسهیلات نهضت ملی مسکن گفت: سال گذشته نسبت به سال ۱۴۰۱ وضعیت پرداخت تسهیلات رشد ۲برابری داشت، اما در دوماهه ابتدای سال عملکرد بانک ها کمتر از انتظار بود. 

 

بذرپاش بیان کرد: در جلسه هفدهم شورای عالی مسکن که به ریاست آقای مخبر برگزار شد در برنامه قرار گرفت تا از طریق بانک مرکزی عملیات تزریق مالی برای پروژه های نهضت ملی مسکن انجام شود و پروژه ها متوقف نشود. 

 

وی تصریح کرد: توقف پروژه های نهضت ملی مسکن خط قرمز ما است. 

 

عضو کابینه دولت سیزدهم اظهار کرد: تاکنون دو میلیون و ۶۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن آغاز شده که از این تعداد بیش از ۵۵۰ هزار واحد مسکن تکمیل و تحویل متقاضیان شد. 

 

بذرپاش بیان کرد: در شهر های جدید که یکی از کانون های جمعیتی واحد های مسکونی مهر به شمار می رود تمرکز ویژه داریم. در حال حاضر در پردیس تعداد محدودی باقی مانده و هم اکنون در این شهر از حالت بحران خارج شده ایم. 

 

وی ادامه داد: در مهستان نیز ۱۱ هزار واحد مسکن مهر باقی مانده بود که با افتتاح واحد های مسکن مهر طی امروز به تعداد ۱۰ هزار واحد، یک هزار واحد باقی می ماند که تلاش می کنیم در ماه های آینده تکمیل و تحویل داده شود. 

 

به گفته وزیر راه و شهرسازی، واحد های مسکونی مهر در شهر جدید پرند نیز تقریبا به اتمام رسیده است. همچنین در شهر های جدید گلبهار، فولاد شهر و تعداد دیگری از شهر های جدید واحد های کمی باقی مانده است که به زودی تکمیل و تحویل خواهد شد. 

 

بیشتر بخوانید:قیمت گذاری اجاره بها به کمک مستاجران می آید

 

بذرپاش گفت: بخشی از منابع مالی برای تولید مسکن اختصاص به واحد های مسکن مهر داشت که با تحویل این واحد ها تمرکز بیشتری بر روی تکمیل واحد های مسکن مهر خواهیم داشت. 

 

وی در خصوص تعیین سقف اجاره بها نیز اعلام کرد: تعیین سقف اجاره بها در شورای عالی مسکن با اخذ نظرات استان ها حداکثر تا یک هفته دیگر ابلاغ خواهد شد.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

1403031912594139930251974
+چابهار
همچنین بخوانید
آخرین اخبار