2 تیر 1403 - 19:07

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۳/۰۷

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۷ درصد افزایش به ۲۳۴۲ دلار و ۵۲ سنت رسید.

به گزارش پول نیوز، قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۳/۰۷

قیمت طلا در روز دوشنبه افزایش یافته، در حالیکه در روز گذشته به پایین ترین رقم طی دو هفته گذشته رسیده بود. تاجران در آستانه انتشار گزارش تورم آمریکا در این هفته، در حال بررسی احتمال کاهش زودهنگام نرخ بهره هستند.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۷ درصد افزایش به ۲۳۴۲ دلار و ۵۲ سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک افزایش ۰.۳۶ درصدی به ۲۳۶۵ دلار و ۴۰ سنت رسیده است.

ارزش طلا در هفته گذشته به اوج ۲۴۴۹ دلار و ۸۹ سنت رسیده بود، اما بیش از ۱۰۰ دلار از قیمت آن از آن زمان کاهش یافته است.

تحلیلگران پیش بینی می کنند در صورت ادامه سیاست های پولی فعلی آمریکا، قیمت طلا یک افزایش کوچک نسبت به سطح فعلی داشته باشد و بعد در محدوده ۲۲۸۰ تا ۲۳۰۰ دلار قرار بگیرد.

شاخص هزینه کرد مصرف شخصی که شاخص موردعلاقه فدرال رزرو برای تعیین نرخ تورم است قرار است در روز جمعه منتشر شود.

از طلا همواره به عنوان یک پشتوانه ایمن در زمان تورم بالا یاد می شود. اما افزایش نرخ بهره هزینه نگهداری آن به عنوان یک سرمایه غیر سودده را بالا برده و تمایل برای خرید آن را کاهش می دهد.

جزئیات آخرین اجلاس فدرال رزرو که هفته گذشته منتشر شد نشان داد مسیر این بانک برای رسیدن به تورم ۲ درصد طولانی تر از حد انتظار خواهد بود. تاجران مطمئن نیستند فدرال رزرو آمریکا بیش از یک بار نرخ بهره را در سال جاری میلادی پایین بیاورد و ۶۳ درصد احتمال می دهند این اتفاق در ماه نوامبر بیفتد.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با ۱.۷۱ درصد افزایش به ۳۱ دلار و ۲ سنت رسید. پلاتین هم با یک افزایش ۱.۶۷ درصدی ۱۴۵ دلار و ۳۵ سنت معامله می شود.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

3152186
1
همچنین بخوانید
آخرین اخبار

خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی در پول نیوز

خدمات سئو

لیزر موهای زائد

لیفت نخ