2 تیر 1403 - 20:32

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

عملیات های بدون راننده !

سه شرکت با همکاری یکدیگر در پی ساخت وسایل نقلیه نظامی برای عملیات های بدون راننده هستند که مجهز به همان فناوری خواهند بود که در کامیون های خودران تعبیه شده است.

عملیات های بدون راننده !

به گزارش پول نیوز، به نقل ازایسنا، شرکت تولیدی ادفنس(Adefense) با یک توسعه دهنده فناوری خودران مستقر در کالیفرنیا برای ساخت وسایل نقلیه نظامی خودران شریک شده است. شرکت های تکسترون سیستمز(Textron Systems) و کودیاک روبوتیکس(Kodiak Robotics) همکاری خود را برای ساخت وسایل نقلیه زمینی نظامی که به طور خاص برای انجام عملیات های بدون راننده ساخته می شوند، اعلام کردند.

 

به نقل از آی ای، شرکت کودیاک روبوتیکس سیستم خودران پیشروی خود را در یک نمونه اولیه خودروی نظامی بدون خدمه از شرکت تکسترون سیستمز که دارای تجربه گسترده ای در توسعه وسایل نقلیه هوایی، زمینی و دریایی است، ادغام خواهد کرد. این همکاری همچنین اولین ادغام فناوری خودران کودیاک در یک وسیله نقلیه بدون راننده انسانی است. 

 

دیوید فیلیپس، معاون ارشد شرکت تکسترون می گوید: شرکت ما برای چندین دهه سیستم های خودروهای زمینی نظامی را طراحی، توسعه و تولید کرده است.

 

این شرکت بیش از ۳۰ سال تجربه در سیستم های زمینی، هوایی و دریایی بدون خدمه، از طراحی تا ادغام و تولید دارد. شرکت تکسترون با پشتیبانی از چندین برنامه نظامی، با وزارت دفاع آمریکا و متحدانش همکاری کرده است.

 

فیلیپس تاکید کرد که همکاری با کودیاک به این شرکت اجازه می دهد تا فناوری خودران پیشرفته را به سیستم های خودروهای زمینی نظامی بدون سرنشین پیشرو در صنعت بیاورد و عملکرد، سازگاری، قابلیت اطمینان و استحکام فناوری های خود را ارتقا دهد.

 

وی می گوید: ادغام وسیله نقلیه ما با نرم افزار خودران مجهز به هوش مصنوعی کودیاک یک گام بزرگ رو به جلو در ارائه یک سیستم خودران آماده ماموریت است.

 

اولین آزمایش ها در اواخر امسال

این شرکت ها قصد دارند تا اواخر سال جاری(۲۰۲۴ میلادی) عملیات های بدون راننده را به نمایش بگذارند. پس از آن، آنها فرصت های آینده را با پنتاگون و ارتش سایر کشورهای متحد آمریکا بررسی خواهند کرد، زیرا به دنبال سرعت بخشیدن به اتوماسیون خودروهای زمینی نظامی هستند.

 

به گفته این شرکت ها، استقرار وسایل نقلیه بدون سرنشین برای انجام وظایف پرخطر و پیچیده در میدان نبرد، به ارتش ایالات متحده در حفظ نیروهای نظامی از خطر کمک می کند و در عین حال امنیت ملی را افزایش می دهد.

 

دان برنت، بنیان گذار و مدیر عامل کودیاک گفت: آینده وسایل نقلیه زمینی نظامی خودران در دست توسعه دهندگان فناوری مانند کودیاک است که با رهبران صنعتی مانند تسکترون همکاری می کنند.

 

وی افزود: همکاری با تکسترون به ما این امکان را می دهد تا قابلیت های فناوری بدون راننده کودیاک با هوش مصنوعی را در محیط های نظامی و خارج از جاده به نمایش بگذاریم. ما با هم می توانیم قابلیت های جدیدی را به سیستم های زمینی بیاوریم و از نبرد با سرعت مناسب پشتیبانی کنیم.

 

خودروهای نظامی بدون راننده مجهز به همان فناوری هستند که در کامیون های خودران دارای قابلیت پیمایش مسافت طولانی شرکت کودیاک تعبیه شده است. این وسایل نقلیه تاکنون نزدیک به ۳ میلیون مایل در دنیای واقعی راه رفته اند.

 

اولین وسیله نقلیه آزمایشی بدون سرنشین کودیاک

وسیله نقلیه دیفنس پاد(DefencePod) نسخه پیشرفته و سفارشی شده وسایل نقلیه سنسورپاد(SensorPod) خواهد بود که با فناوری های خودروهای خودران ادغام خواهد شد.

 

وسایل نقلیه دیفنس پاد که برای مصارف نظامی طراحی شده اند، محفظه های سخت افزاری از پیش ساخته شده ای هستند که شامل حسگرهای لازم برای رانندگی خودران هستند.

 

بیشتر بخوانید:اسارت صهیونیست ها توسط حماس

 

شرکت کودیاک اولین خودروی آزمایشی بدون سرنشین خود را در دسامبر ۲۰۲۳ رونمایی کرد که خودروی فورد مدل F-150 را به سیستم خودران مجهز کرده بود. این وسیله نقلیه به سخت افزار و نرم افزار خودران مورد نیاز برای راه اندازی یک وسیله نقلیه زمینی نظامی مجهز بود.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

1
1657021049182a
همچنین بخوانید
آخرین اخبار

خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی در پول نیوز

خدمات سئو

لیزر موهای زائد

لیفت نخ