28 تیر 1403 - 12:14

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

از شهدای خدمت چه کتاب هایی منتشر شده است؟

با شهادت آیت الله ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور و هیات همراه در جریان افتتاح از سد قیز قلعه سی، به معرفی کتاب های چاپ شده از شهدای راه خدمت پرداختیم.

به گزارش پول نیوز، از شهدای خدمت چه کتاب هایی منتشر شده است؟

روز یکشنبه ۳۰ اردیبهشت بود که آیت الله ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور برای افتتاح سد قیز قلعه سی به آذربایجان شرقی رفته بود، اما در مسیر بازگشت بر اثر سقوط و اصابت بالگرد به کوه، خود و هیات همراهش به شهادت می رسد.

کتاب هایی که از شهدای راه خدمت منتشر شده، می توان به «تقریرات درس قواعد فقه» (بخش قضایی) از بنیاد پژوهش های آستان قدس ضوی و به تالیف رئیس جمهور فقید کشورمان، کتاب «تقریرات درس قواعد فقه» (بخش اقتصادی) از بنیاد پژوهش های آستان قدس رضوی، کتاب «تقریرات درس قواعد فقه» (بخش عبادی) از بنیاد پژوهش های آستان قدس رضوی، کتاب «ارث بلاوارث در فقه و حقوق» از انتشارات دفتر تبلیغات اسلامی، «تعارض اصل و ظاهر در فقه و حقوق» از انتشارات دفتر تبلیغات اسلامی و کتاب «فقه وقف» از بنیاد پژوهش های آستان قدس رضوی اشاره کرد.

از شهید حسین امیرعبداللهیان، وزیر سابق امور خارجه کتاب های «استراتژی مهار دوگانه آمریکا» از انتشارات بعثت، «دموکراسی متعارض ایالات متحده آمریکا در عراق جدید» از انتشارات مدیا، «ناکارآمدی طرح خاورمیانه بزرگ آمریکا» از مرکز آموزش و پژوهش های بین المللی وزارت خارجه و «صبح شام» از انتشارات سوره مهر منتشر شده است.

خاطرات شهید حسین امیرعبداللهیان در کتاب «صبح شام» شامل اولین روایت ایرانی از بحران سوریه است‏‏. به قول شهید امیرعبداللهیان، ابتکار تدوین این خاطرات به توصیه قهرمان بین المللی مبارزه با تروریسم، سردار عزیز حاج قاسم سلیمانی باز می گردد.

سردار سلیمانی یکسال قبل از شهادت و آسمانی شدن و به خدا پیوستن، در دیداری به بنده تاکید کردند که برای انتقال پیام رشادت ها، شهادت ها، شجاعت ها و حتی جنایات و خیانت ها در سوریه و منطقه غرب آسیا، بخشی از خاطرات خود را مکتوب و منتشر نمایم.

از شهید آیت الله سید محمدعلی آل هاشم، امام جمعه سابق تبریز کتاب هایی به نام های «بررسی فقهی جنگ روانی»، «شمیم اخلاق و تربیت اسلامی» و «سیره اخلاقی و تربیتی» از نشر مهدآزادی به چاپ رسیده است.

از شهید مالک رحمتی، استاندار تبریز هم کتاب «مصونیت پارلمانی نمایندگان مجلس» از مجمع علمی و فرهنگی مجد به چاپ رسیده است.

به گفته رحمتی، اساساً تاسیس حقوقی «مصونیت نمایندگان مجلس» برآمده از قوانین کشور های غربی است. از آنجایی که در دنیای امروز مهمترین قواعد و مقررات راجع به مصونیت نمایندگان در مجلس اتحادیه اروپا تبلور یافته و این مجلس که متشکل از نمایندگان مجالس کشور های عضو اتحادیه اروپایی است و با هدف وضع قواعد متناسب با اتحادیه اروپایی و اعمال نظارت بر امور اجرایی تاسیس گردیده است، به عنوان بهترین نمونه جهت مطالعه تطبیقی مدنظر قرار گرفت.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

57648195
62596334
همچنین بخوانید
آخرین اخبار