30 تیر 1403 - 15:45

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

قیمت نفت امروز

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۱۹ سنت معادل ۰.۲۳ درصد افزایش به ۸۲ دلار و ۳۱ سنت رسید.

قیمت نفت امروز

به گزارش پول نیوز،  به نقل از رویترز، قیمت نفت در در اولین ساعات معاملات در آسیا در روز دوشنبه تغییر چندانی نداشته است. بازارها منتظر نتیجه اجلاس ائتلاف اوپک پلاس در دوم ژوئن هستند. قرار است در مورد تمدید طرح کاهش تولید در این اجلاس تصمیم گیری شود.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 19 سنت معادل 0.23 درصد افزایش به 82 دلار و 31 سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با 22 سنت معادل 0.28 درصد افزایش، 77 دلار و 94 سنت معامله می شود.

به نظر می رسد تعطیلات سراسری در آمریکا و انگلیس در روز دوشنبه تجارت را در سطح محدودی نگه داشته است.

اوپک در روز جمعه اعلام کرد اجلاس آینده سازمان کشورهای صادر کننده نفت و متحدانش در ائتلاف اوپک پلاس یک روز به تاخیر افتاده و در دوم ژوئن به صورت آنلاین برگزار می شود.

تولیدکنندگان این ائتلاف قرار است در مورد تمدید کاهش تولید 2.2 میلیون بشکه ای در نیمه دوم سال جاری میلادی تصمیم گیری کنند. برخی منابع از احتمال تمدید این طرح خبر داده اند.

کل کاهش تولید این ائتلاف با احتساب 3.66 میلیون بشکه در روز کاهش تولید دیگری که در تا پایان سال جاری میلادی پابرجاست به حدود 6 درصد از تقاضای جهانی برای نفت می رسد.

اوپک انتظار دارد تقاضای جهانی برای نفت در سال جاری میلادی 2.25 میلیون بشکه در روز افزایش یابد، اما آژانس بین المللی انرژی این رقم را 1.2 میلیون بشکه در روز پیش بینی می کند.

بسیاری از تحلیلگران در حال بررسی مصرف بنزین در نیمکره شمالی در آغاز فصل سفرها هستند.

بازارها همچنین منتظر انتشار شاخص هزینه کرد مصرف شخصی در آمریکا هستند که می تواند نشانه های بیشتری در مورد سیاست نرخ بهره فدرال رزرو ارائه دهد. این شاخص که در 31 ماه مه اعلام می شود شاخص مورد نظر بانک مرکزی آمریکا برای ارزیابی تورم است.

نفت برنت و نفت آمریکا به ترتیب 2 و 3 درصد از ارزش خود را در هفته گذشته و پس از منتشر شدن جزئیات آخرین اجلاس فدرال رزرو از دست دادند. این گزارش حاکی از ادامه سیاست نرخ بالای بهره جهت کنترل تورم بود.

دورنمای ادامه روند افزایش نرخ بهره ارزش دلار را بالا برده و خرید نفت را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گران تر کرده است.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

+چابهار
 ساختمان
همچنین بخوانید
آخرین اخبار