24 تیر 1403 - 4:42

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

تنوع هوا در سراسر کشور

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد فعالیت سامانه بارشی تا پنجشنبه از احتمال آب گرفتگی، روان آب، خسارت به محصولات کشاورزی و اختلال در حمل ونقل خبر داد.

تنوع هوا در سراسر کشور

به گزارش پول نیوز، به نقل از تسنیم، پیش بینی کلی نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی نشان می دهد امروز در ارتفاعات البرز شرقی، برخی مناطق خراسان شمالی، مناطق کوهستانی گلستان، برخی مناطق اردبیل، شمال آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی رگبار باران همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید پیش بینی شده است.

 

فردا سه شنبه علاوه بر مناطق ذکر شده بارش ها ارتفاعات البرز مرکزی را در برمی گیرد. روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در ارتفاعات البرز مرکزی و برخی مناطق شمال غرب کشور رگبار و رعدوبرق روی می دهد. روز جمعه در بیشتر مناطق کشور جو آرامی برقرار است.

 

طی 5 روز آینده برای مناطقی از شمال شرق و شرق کشور به ویژه نوار شرقی و زابل وزش باد شدید و خیزش گردوخاک پیش بینی می شود. از روز سه شنبه نیز در نیمه غربی کشور و دامنه های جنوبی البرز و از پنجشنبه در نیمه شرقی کشور روند افزایش دما آغاز می شود.

 

امروز دریای خزر، دوشنبه خلیج فارس، سه شنبه و چهارشنبه خلیج فارس و تنگه هرمز مواج است.

هشدار زرد فعالیت سامانه بارشی تا پنجشنبه

نوع مخاطره: رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید موقت، در برخی نقاط گردوخاک، در نقاط مستعد بارش تگرگ

منطقه اثر:

 

دوشنبه 1403/03/07: نیمه شمالی آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال استان های خراسان رضوی و سمنان.

 

سه شنبه 1403/03/08: نیمه شمالی آذربایجان شرقی، نیمه جنوبی اردبیل و ارتفاعات مازندران.

 

چهارشنبه 1403/03/09: آذربایجان شرقی، اردبیل و ارتفاعات استانهای زنجان، قزوین، البرز، تهران، مازندران و شمال غرب سمنان.

 

پنجشنبه 1403/03/10: آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، شمال کردستان و ارتفاعات استانهای قزوین، البرز، تهران، سمنان، مازندران و گیلان.

 

اثر مخاطره: احتمال اختلال در ناوگان حمل و نقل، احتمال آبگرفتگی معابر، احتمال جاری شدن روان آب، احتمال مه و کاهش دید، احتمال تگرگ، وزش باد نسبتاً شدید، لغزندگی، بویژه در جاده های کوهستانی و گردنه ها، احتمال خسارت به سازه های موقت و احتمال خسارت به محصولات کشاورزی.

 

توصیه: احتیاط در سفرهای بین شهری، احتیاط در سفر با هواپیماهای سبک، عدم اتراق در حاشیه و بستر رودخانه ها و مسیل ها، احتیاط در فعالیت های کوه نوردی، خودداری از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه ها و نواحی مرتفع، اطمینان از استحکام سازه های موقت، لایروبی کانال ها و آب روها و تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خسارت به بخش کشاورزی.

 

هشدار افزایش گرادیان فشاری

 

نوع مخاطره: وزش باد نسبتا شدید تا شدید در نواحی مستعد گرد و خاک

منطقه اثر:

دوشنبه 1403/03/07: خوزستان و بوشهر.

 

سه شنبه 1403/03/08: بوشهر، فارس، خوزستان، ایلام، نیمه جنوبی خراسان رضوی و شرق سمنان.

 

چهارشنبه 1403/03/09: شرق خراسان جنوبی، شمال سیستان و بلوچستان، بوشهر و خوزستان.

 

پنجشنبه 1403/03/10: شرق خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان

 

اثر مخاطره: در مناطق مستعد گردوخاک، کاهش شعاع دید و کاهش کیفیت هوا، احتمال خسارت به تجهیزات شهری و برون شهری از جمله سقوط بنر، تابلوهای تبلیغاتی، داربست ها و سازه های موقت، احتمال سقوط اشیا از ارتفاعات و احتمال شکستن نهال ها و درختان کهن سال

 

توصیه: احتیاط در تردد جاده ای، اطمینان از استحکام سازه های موقت، احتیاط در فعالیت های کوهنوردی، احتیاط در فعالیت های عمرانی، احتیاط در عبور و مرور و عدم پارک خودرو در حاشیه ساختمان های نیمه کاره و درختان کهنسال و عدم سم یا محلول پاشی باغات و مزارع و استفاده از قیم برای نهال ها.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

5036464
4601998
همچنین بخوانید
آخرین اخبار