30 تیر 1403 - 15:43

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

بانک مسکن ۱۶۷ همت قرارداد تسهیلاتی منعقد کرده است

دکتر سید عباس حسینی مدیر عامل بانک مسکن در تشریح عملکرد این بانک در اجرای طرح نهضت ملی مسکن گفت: پرداخت بدون محدودیت تسهیلات نهضت ملی مسکن به متقاضیان طرح در چارچوب ضوابط ابلاغی و به موازات پیشرفت فیزیکی پروژه ها ادامه دارد.

به گزارش پول نیوز، بانک مسکن ۱۶۷ همت قرارداد تسهیلاتی منعقد کرده است

۶۰ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن در سه استان تهران، یزد و سیستان و بلوچستان در هفته جاری به بهره برداری می رسد. بیش از ۲ میلیون ۶۰۰ هزار واحد در قالب طرح نهضت ملی مسکن در حال ساخت است که در سه استان تهران، یزد و سیستان و بلوچستان به بهره برداری می رسد و تقدیم مردم عزیز این سه استان می شود که نشان می دهد راه و مسیر شهید رئیسی ادامه دارد و متوقف نمی شود.

 

دکتر حسینی تاکید کرد: بانک مسکن به منظور حمایت از سازندگان پروژه های نهضت ملی مسکن و کمک به تکمیل سریع تر پروژه ها، به طور مستمر نسبت به رصد پروژه ها و تأمین مالی آن ها بر اساس پیشرفت فیزیکی پروژه ها اقدام می نماید.

وی افزود: تا یکم خردادماه سال ۱۴۰۳، قرارداد تسهیلاتی ٣۶٢ هزار و ٣۶٧ واحد نهضت ملی مسکن در قالب ۵١ هزار و ٨٩ پروژه به مبلغ ١۶٧ همت منعقد شده است که تا تاریخ مذکور، مبلغی بیش از ۹۰ همت به عنوان سهم الشرکه به سازندگان طرح نهضت ملی مسکن پرداخت شده و این روند همچنان ادامه دارد.

دکتر حسینی در پایان افزود: با تمام توان برای تأمین مالی نهضت ملی مسکن تلاش می کنیم و با آغوش باز از همکاری با تمام شرکت ها و افراد متخصص و آشنا به دانش و فناوری های روز دنیا در حوزه ساخت و نوسازی مسکن، بویژه شرکت های دانش بنیان استقبال می کنیم.

۶۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن در ۳ استان طی هفته جاری به بهره برداری می رسد

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: در سال ۱۴۰۲ رکورد صدور پروانه ساختمان در بافت فرسوده با صدور ۹۲ هزار پروانه در کشور شکسته شد و مجموعا از ابتدای دولت سیزدهم تا کنون بیش از ۲۷۷ هزار پروانه در بافت فرسوده صادر شده است.

بذرپاش با اشاره به قانون ساماندهی بازار زمین، مسکن و اجاره بها که از مجلس شورای اسلامی به دولت ابلاغ شد و در دستور کار قرار گرفت، گفت: به شورای مسکن استان ها اختیار داده شد که سقف اجاره بها را طبق این قانون تعیین و به شورای عالی مسکن اعلام کنند تا ظرف یک هفته پاسخ به آن ها داده شود و شاهد مداخله منظم و قانونی در بازار مسکن باشیم.

کاهش تورم نقطه به نقطه اردیبهشت ماه در بخش مسکن

وی یادآور شد: طبق اعلام رئیس بانک مرکزی تورم نقطه به نقطه اردیبهشت ماه در بخش مسکن کاهشی است و امیدوارم این روند کاهشی ادامه یابد.

سرمایه بانک مسکن ۱۰۰ هزار میلیارد تومان افزایش می یابد

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تامین مالی طرح نهضت ملی مسکن خاطرنشان کرد: بحث تامین مالی یکی از گلوگاه های مسکن است و مشکلاتی در این زمینه وجود داشت که ۱۰۰ هزار میلیارد تومان برای افزایش سرمایه بانک مسکن در قانون بودجه ۱۴۰۳ دیده شد و مقرر شد از طریق انتشار اوراق تامین و به پروژه های نهضت ملی مسکن تزریق شود.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

+چابهار
 ساختمان
همچنین بخوانید
آخرین اخبار