30 تیر 1403 - 16:39

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

مجلس؛ در تکاپوی تحول (+ فیلم)

منتخب مردم تهران گفت: انتظار مردم از مجلس بسیار بیشتر است. امام راحل فرمودند که مجلس در راس امور است؛ اما امروز مردم می بینند که مجلس در راس امور نیست و در کارگشایی مشکلات آنگونه که انتظار دارند موفق نیست.

به گزارش پول نیوز، مجلس؛ در تکاپوی تحول (+ فیلم)

دکتر منوچهر متکی افزود: با چنین نگاهی بخشی از نماینده ها معتقدند که باید یک تحول اساسی در کار مجلس به وجود بیاید. این تحول، تحول در سازوکارها، رویکرد و عملکرد مجلس باید باشد.

 

وی ادامه داد: مجلس باید بر کارکرد کمیسیون ها ارزیابی داشته باشد و از وظیفه اصلی خود که رصد و نظارت بر کشورداری و حکمرانی است، دور نماند.

متکی اظهار کرد: مجلس باید نسبت به یک تعامل سازنده بین قوا جهت منافع کشور و مردم بهترین تصمیم را بگیرد باید پیش قدم باشد و مجلس باید از اختلافات خودداری کند.

 

ذوالنوری: قدرت باید به مجلس باز گردد

نمانده مجلس دوازدهم گفت: تا زمانی که رئیس مجلس، دولت را رقیب خود می داند هیچ وقت درصدد حل مشکلات مردم برنخواهد آمد. مجلس بیش از اینکه جلسه علنی داشته باشد، جلسه غیرعلنی دارد. امروز جای این جلسات خالی است و با رئیس محور شدن، مجلس نمی تواند ریل گذاری کند. امروز مجلس نماینده محور اداره نمی شود.

 

مجتبی ذوالنوری افزود: امروز مجلس در جایگاه خود نیست. قدرت باید به مجلس بازگردد تا مجلس هم به راس امور برگردد. مجلس باید با عزم جدی و انسجام کافی تغییرات اساسی ایجاد کند تا موجبات رضایتمندی مردم فراهم و دغدغه های رهبری نیز برطرف شوند.

 

بیشتر بخوانید: دکتر منوچهر متکی بار دیگر از مردم رای اعتماد گرفت / قالیباف شانسی برای ریاست ندارد

 

ذوالنوری گفت: نیاز به تغییر در مجلس غیرقابل اجتناب است تا مجلسی کارامدتر از گذشته شکل گیرد. ما باید برای دولت ریل گذاری و ریل های گذشته را برای دولت ترمیم کنیم. اگر موانعی روی ریل است برداریم و با ابزار های نظارتی مجلس کار ها را دنبال کنیم.

 

کامران غضنفری: مجلس دوازدهم انقلابی تر از مجلس یازدهم

نماینده مردم تهران گفت: مجلس دوازدهم رویکرد انقلابی تری نسبت به مجلس یازدهم خواهد داشت و با توجه به ترکیب جدیدی که نسبت به مجلس یازدهم پیدا کرده و جمع قابل توجهی از نمایندگان انقلابی هم در این مجلس حضور پیدا کرده اند؛ ما امید داریم که این مجلس بتواند اقدامات قاطعانه تری را در زمینه رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم بردارد و همینطور در زمینه فرهنگی و سیاسی و خارجی گام های موثرتری را بردارد.

 

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

1403031912594139930251974
+چابهار
همچنین بخوانید
آخرین اخبار