20 ژوئن 2024 - 21:19

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

نبود نظارت علت نداشتن امنیت شغلی کارگران

رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی با تأکید بر ضرورت حمایت مجلس شورای اسلامی از لایحه امنیت شغلی کارگران گفت: مهم ترین دلیل ایجاد ناامنی شغلی برای کارگرانی که طبق قانون باید با قرارداد دائم مشغول به کار باشند، ضعف نظارت ها بر اجرای قانون کار است.

نبود نظارت علت نداشتن امنیت شغلی کارگران

 به نقل از تسنیم، فتح الله بیات، رئیس اتحادیه کارگران قراردادی با ابراز تسلیت حادثه پیش آمده برای بالگرد رئیس جمهور شهید کشورمان گفت: در ایام هفته کارگر, کارگران از رئیس جمهور خواستار امنیت شغلی و تقویت قدرت خرید شدند، چرا که در زمان حاضر یکی از مشکلات اساسی کارگران نبود امنیت شغلی است، تقریباً تمام کارگران قرارداد موقت دارند.

 

 وی با بیان اینکه “کارگران الآن با داشتن سابقه کار 24 سال ولی قرارداد دائمی ندارند.” افزود: این موضوع برای کارگر نگران کننده است و نمی تواند با آرامش به کار خود برسد، استرس ناشی از پایان کار همواره برای کارگران وجود دارد.

 

وی با اشاره به دیدار کارگران با مقام معظم رهبری درخصوص تأکید معظم له درباره تأمین امنیت شغلی کارگران گفت: امسال با جمعیت بیش از 2000نفری خدمت حضرت آقا رسیدیم. مطالبی که ایشان عنوان فرمودند حرف دل همه کارگران بود. در تمام مصاحبه ها و سخنرانی ها، مهم ترین بحثی که بر آن تأکید می شود، امنیت شغلی نیروی کار است و کارگران با بحث امنیت شغلی دست و پنجه نرم می کنند.

 

رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی اضافه کرد: مقام معظم رهبری مشکلات و مسائل جامعه کارگری را به دقت رصد کردند و جامعه 40میلیون نفری کارگران و خانواده هایشان را مورد اشاره قرار داده گفتند؛ “اگر حال کارگران در کشور خوب باشد یعنی حال نصف جامعه خوب است”.

 

بیات با تصریح به اینکه باید فرمایشات سکاندار نظام جمهوری اسلامی و کسی که در  رأس امور است، به منصه ظهور برسد تا جامعه کارگری بعینه دستاورد اقدامات صورت گرفته را ببیند.”، ابراز کرد: ما همه ساله خدمت مقام معظم رهبری می رویم و ایشان نکات مهمی را گوشزد می کنند و کمترین انتظار این است که تا سال آینده و دیدار دیگر بسیاری از فرامین ایشان جنبه عملیاتی پیدا کند و به آن توجه ویژه شود.

 

وی افزود: بیش از 30 سال از تصویب قانون کار و دادنامه 179 دیوان عدالت می گذرد ولی می بینیم که کارگران قرارداد دائم ندارند و در کارهای با ماهیت مستمر قرارداد موقت بسته می شود.

 

بیات خاطرنشان کرد: ناامنی شغلی همواره باعث می شود کارگرانی که از شرایط شغلی خود ناراضی هستند سکوت کنند، چرا که می دانند اعتراض برابر با بیکاری است؛ کارگران معترض از ترس بیکاری چاره ای جز سکوت ندارند. دیده شده است که تعداد زیادی از کارفرمایان حقوق و مزایای کامل را پرداخت می کنند اما مزایای شغلی را حذف می کنند. در جامعه کارگری، هم کارفرمای خوب داریم و هم کارفرمای بد و هم پیمانکار خوب داریم و هم پیمانکار بد. آنچه به ما گزارش می شود، نارضایتی ها و شکایت ها و اعتراض ها از کارفرما و پیمانکار بد است، اما حتماً کارگاه ها و بنگاه هایی در این کشور هستند که کارفرما یا پیمانکار، حق کارگر را به طور کامل رعایت می کند.

 

رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی اظهار داشت: کارگران صدقه نمی خواهند و دنبال رفاهیات نیستند بلکه نگران هزینه های درمان، مسکن، اجاره بها و مواد خوراکی هستند که به سبد معیشت آنها افزوده می شود.

 

وی با تأکید به اینکه لایحه امنیت شغلی باید اجرایی شود گفت: مهم ترین دلیل ایجاد ناامنی شغلی برای کارگرانی که طبق قانون، باید با قرارداد دائم مشغول به کار باشند، اما هنوز ناچارند قراردادهای غیرقانونی یک ماهه و 3ماهه و 6 ماهه امضا کنند، ضعف نظارت ها بر اجرای قانون کار و غلبه نگاه کارفرمایی و سرمایه داری بر تصمیمات دولت و مجلس است.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

اخبار برگزیده
آخرین اخبار

خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی در پول نیوز

خدمات سئو

لیزر موهای زائد

لیفت نخ