20 ژوئن 2024 - 22:32

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

تمهیدات وزارت نیرو برای کاهش خاموشی ها در تابستان

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ضمن تشریح تمهیدات وزارت نیرو برای تامین برق در فصل گرم سال گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته انتظار می رود که امسال میزان خاموشی ها و قطعی برق در مصارف خانگی، صنایع و کشاورزی کمتر از قبل شده و شرایط بهتر شود.

تمهیدات وزارت نیرو برای کاهش خاموشی ها در تابستان

فریدون حسنوند در گفتگو با ایسنا، با اشاره به جلسات کمیسیون انرژی با مسئولان وزارت نیرو درباره تمهیدات این وزارتخانه برای تامین برق در فصل گرم سال اظهار کرد: ما همه ساله قبل از شروع فصل گرم سال جلسات مشترکی با وزارتخانه های نفت و نیرو برای موضوع تامین خوراک و موارد مرتبط داریم.

وی ادامه داد: این جلسات برای پیشگیری از برخی رخ داد های احتمالی در فصل گرم سال تشکیل شد البته که دولت سیزدهم از ۲ سال قبل یکسری توافقات و قرارداد هایی انعقاد کرد که در راستای آن ۱۶۰۰ مگاوات برق توسط صنایع و مشترکات با نفت و نیرو تولید شود.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت : طبق گزارشات ارائه شده اکنون ۱۸۰ دستورالعمل برای تابستان سال ۱۴۰۳ در حوزه منطقه ای، شهرستانی، استانی، ملی، بخش خصوصی و دولتی وجود دارد که در واقع خط مشی عمومی برای کل دستگاه های کشور مشخص شده است.

امسال نیروگاه های برق آبی آماده خدمت هستند

حسنوند ادامه داد: نکته دیگر پیشرفت برخی پروژه های نیروگاهی و اورهال کردن برخی نیروگاه ها به خصوص نیروگاه های برق آبی است. سال قبل به دلیل مسائل بارندگی بخش اعظمی از نیروگاه های برق آبی در مدار نبود که امسال با بارندگی های اخیر نیروگاه های برق آبی آماده ارائه خدمت هستند.

امسال قطعی برق صنایع و کشاورزی کمتر خواهد شد

وی همچنین اظهار کرد: نکته بعدی درباره نیروگاه های سیکل ترکیبی است که خوشبختانه حدود ۳۶۰۰ مگاوات افزایش تولید برق در نیروگاه های سیکل ترکیبی داشتیم، افزایش تولید برق در نیروگاه های تجدیدپذیر و نیروگاه هایی که با صنعت قرارداد بسته، هم وجود دارد علاوه بر آن نیروگاه های برق آبی هم در مدار قرار دارد.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در جمع بندی اظهار کرد: براین اساس انتظار می رود امسال کمترین مشکل را در تابستان داشته و خاموشی ها کمتر شده و شرایط بهتر شود البته که امسال زمان و شدت گرما بیشتر خواهد بود، یعنی میزان درجه گرما نسبت به سال های گذشته افزایش دارد لذا مدت زمان شروع و پایان گرما هم بیشتر است.

حسنوند تاکید کرد: تمامی تلاش بر آن است که کمترین مشکل برای مردم به وجود آید؛ در موضوع تامین برق صنعت و کشاورزی هم شرایط بدین گونه است که اولویت اول تامین برق مشترکان خانگی و بعد کشاورزی و بعد صنایع خواهد بود. با این شرایط قطعی برق صنایع کشاورزی هم از سال های گذشته کمتر خواهد شد.

انتهای پیام

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

اخبار برگزیده
آخرین اخبار

خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی در پول نیوز

خدمات سئو

لیزر موهای زائد

لیفت نخ