5 تیر 1403 - 21:26

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

جلوگیری از کاهش تولید ۲۶۰ تن بر ساعت گاز در پالایشگاه دهم پارس جنوبی

عملیات تعمیرات کمپرسور ردیف هفتم واحد صادرات گاز پالایشگاه دهم مجتمع گاز پارس جنوبی در کوتاه ترین زمان ممکن با موفقیت انجام شد.

به گزارش پول نیوز، جلوگیری از کاهش تولید ۲۶۰ تن بر ساعت گاز در پالایشگاه دهم پارس جنوبی

محمد نعمتی، مدیر پالایشگاه دهم مجتمع گاز پارس جنوبی، گفت: با توجه به نشتی گاز مشاهده شده در قسمت DE کمپرسور ردیف هفتم واحد صادرات گاز تولید سازندگان خارجی، پس از بررسی موضوع و تشکیل کارگروهی از متخصصان تعمیرات و بهره برداری، ضمن ارزیابی خطر های محتمل و با تأمین قطعات و ابزارآلات ویژه، تعمیرات این تجهیز با استفاده از توانایی متخصصان تعمیرات پالایشگاه دهم در دستور کار قرار گرفت.

به گفته وی، این تعمیرات در مدت کوتاه ۱۰ روز برای نخستین بار در مجتمع گاز پارس جنوبی تکمیل شد که با انجام به موقع و راه اندازی کمپرسور، از کاهش تولید ۲۶۰ تن بر ساعت گاز جلوگیری شد.

مدیر پالایشگاه دهم مجتمع گاز پارس جنوبی تصریح کرد: همه عملیات دمونتاژ و مونتاژ قطعات داخلی با توجه به وجود قطعات داخلی کمپرسور شامل نشت بند های خشک و یاتاقان های لغزشی و در دسترس نبودن مستندات کافی برای اندازه گیر های مجاز مانند لقی های مورد نیاز در زمان مونتاژ برای قطعات حساس مانند DGS، با استفاده از ابعادبرداری و دقت نظر متخصصان در موقعیت سایت موردنظر انجام شد.

نعمتی با اشاره به دانش فنی بالای کارکنان این مجموعه بیان کرد: ارائه نشدن دستورعمل تعمیراتی از سوی سازنده، مشکلات کار را دوچندان کرده بود، اما با همت متخصصان پالایشگاه، عملیات اجرایی، دمونتاژ، مونتاژ، آزمون و راه اندازی با موفقیت پایان یافت که ضمن ایجاد مدیریت دانش برای مجتمع، استفاده از این تجربه برای دیگر شرکت های تابع وزارت نفت دور از ذهن نیست.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

طرز تهیه قورمه سبزی با سبزی خشک
01
همچنین بخوانید
آخرین اخبار

خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی در پول نیوز

خدمات سئو

لیزر موهای زائد

لیفت نخ