30 تیر 1403 - 17:01

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

تعیین سقف اجاره در تورم های زیر ۳۰ درصد امکان پذیر نخواهد بود

کارشناس سیاست گذاری مسکن گفت: طبق قانون ساماندهی بازار زمین و مسکن تعیین سقف اجاره برای مناطقی که نرخ تورم آنها بیش از ۳۰ درصد باشد امکان پذیر است.

به گزارش پول نیوز، تعیین سقف اجاره در تورم های زیر ۳۰ درصد امکان پذیر نخواهد بود

فرشید ایلاتی کارشناس سیاست گذاری مسکن با بیان اینکه تعیین سقف قیمت گذاری در قانون ساماندهی بازار زمین و مسکن برای مناطقی است که نرخ تورم در آن ها بیش از ۳۰ درصد است، گفت: طبق قانون ساماندهی بازار مسکن و تعیین سقف اجاره برای مناطقی که تورم زیر ۳۰ درصد باشد وجود ندارد و ممکن است حتی موجر قیمت های بیش از نرخ تورم تا ۴۰ درصد در آن ها تعیین کند.

وی ادامه داد: براساس قیمت دفترچه ای املاک قیمت هر منطقه براساس نرخ تورم استخراج شده و اگر نرخ تورم حدود ۳۰ درصد باشد نرخ های اجاره بین ۳۰ تا حداکثر ۳۵ درصد در نظر گرفته می شود.

کارشناس سیاست گذاری مسکن با بیان اینکه وزارت اقتصاد و دارایی و وزارت راه و شهرسازی براساس تقویم املاک در مناطق مختلف حد نصاب و الزامات قانونی را تعیین می کنند، گفت: طبق قانون ساماندهی زمین، مسکن و اجاره مستاجر می تواند تا ۵ سال شکایت کند و جرائم بازدارنده دیگری هم در این بخش تعیین شده است.

او گفت: اجرای کامل این طرح نیاز به گذر زمان دارد و ممکن است در سال اول اجرای آن تا ۵۰ درصد محقق شود و ممکن است سال آینده و سال های بعدی به صورت کامل و ۱۰۰ درصدی این طرح اجرا شود.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

 ترخیص کالا
1
همچنین بخوانید
آخرین اخبار