5 تیر 1403 - 21:48

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

جزئیات پیشنهاد وزارت کشور برای ثبت نام الکترونیکی نامزد های انتخابات ریاست جمهوری

سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: در خصوص ثبت نام الکترونیکی به شورای نگهبان پیشنهاداتی داده ایم.

به گزارش پول نیوز، جزئیات پیشنهاد وزارت کشور برای ثبت نام الکترونیکی نامزد های انتخابات ریاست جمهوری

«محسن اسلامی» سخنگوی ستاد انتخابات کشور با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ۸ تیر ۱۴۰۳، گفت: قانون انتخابات ریاست جمهوری با قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی متفاوت است. در قانون جدید انتخابات مجلس، موضوع پیش ثبت نام ها مطرح شده بود که افراد می توانستند با صحت سنجی مدارکی که در راستای قانون است، وارد انتخابات شوند. اما در قانون انتخابات ریاست جمهوری، پیش ثبت نام نداریم.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور اضافه کرد:، اما با توجه به تجربیاتی که در انتخابات مجلس شورای اسلامی به دست آوردیم، در خصوص ثبت نام الکترونیکی به شورای نگهبان پیشنهاداتی دادیم که ثبت نام را به صورت الکترونیکی انجام دهیم و آن دسته از افرادی که شرایط لازم را دارند، برای ثبت نام قطعی به ستاد انتخابات کشور مراجعه کنند.

وی یادآور شد: هنوز منتظر هستیم، شورای نگهبان پاسخ نهایی را نداده است، به محض اینکه نهایی اعلام شود، اطلاع رسانی خواهد شد. فعلا با فرض همین قانون، ثبت نام به صورت سنتی و حضوری خواهد بود.

دبیر ستاد انتخابات کشور تأکید کرد: به افرادی که قصد نامزدی در انتخابات را دارند توصیه می کنیم به اطلاعیه هایی که از سوی ستاد انتخابات کشور منتشر می شود توجه داشته باشند؛ ما تلاش می کنیم بصورت دقیق اطلاع رسانی کنیم. داوطلبان با توجه به این اطلاعیه ها برنامه ریزی کنند.

اسلامی ادامه داد: با توجه به آزمایش موفقی که از رأی گیری الکترونیکی در انتخابات مجلس شورای اسلامی بخصوص مرحله دوم داشتیم، این پیشنهاد را هم به شورای نگهبان دادیم که رأی گیری را در برخی از کلانشهر ها مثل تهران، شیراز، تبریز، اصفهان و مشهد به صورت الکترونیکی داشته باشیم. اما منتظر پاسخ شورای نگهبان در این زمینه هستیم.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

طرز تهیه قورمه سبزی با سبزی خشک
01
همچنین بخوانید
آخرین اخبار

خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی در پول نیوز

خدمات سئو

لیزر موهای زائد

لیفت نخ