5 تیر 1403 - 21:22

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

صنعت هسته ای ایران در تراز برتر دنیا قرار دارد

اسلامی گفت: صنعت هسته ای ایران طی سال ها همواره با تحریم و دشمنی مواجه بود، اما با تلاش دانشمندان جوان این مرز و بوم، رشد چشمگیری داشته است .

به گزارش پول نیوز، صنعت هسته ای ایران در تراز برتر دنیا قرار دارد

محمد اسلامی شامگاه دیشب با حضور در مراسم بزرگداشت خادم الرضا شهید جمهور، حضرت آیت الله سیدابراهیم رئیسی و شهدای خدمت در مصلی بزرگ المهدی (عج) شهرستان بابلسر به سخنرانی پرداخت.

رییس سازمان انرژی اتمی ایران در این مراسم اظهار کرد: از دست دادن رییس جمهور خدوم و خستگی ناپذیر و هیات همراه ایشان، ضایعه ای دردناک، تلخ و جبران نشدنی است. خداوند ان شاءالله روح این شهدا را با صالحان و مقربان حق محشور بفرماید.

وی تصریح کرد: زیبایی زندگی انسان به ایمان است. نقطه ارزش و تراز برتر ایمان، اطاعت از خداوند متعال، اطاعت از رسول او و، ولی امر است. اوج انسانیت و ایمان در اطاعت از خداوند نمایان می شود.

اسلامی تاکید کرد: حضرت آیت الله رئیسی، الگوی اخلاق، ادب، متانت، صبر و مقاومت بودند. ایشان به شکل بسیار حساس و پرتلاش و با نگاه خدمت به مردم و جامعه رفتار می کردند و هیچ گونه کوتاهی در رویکرد و عملکرد ایشان وجود نداشت.

وی ادامه داد: رییس جمهور به معنی واقعی کلمه از «حق» دفاع می کردند و هیچ وقت از گفتن حق ابایی نداشتند. عروج و شهادت ناگهانی ایشان، غم را بر وجود ملت ایران مستولی کرد. همه اقشار مردم به سبب فقدان این عنصر ارزشمند انقلابی غمگین هستند و این مراسم باشکوه در مصلی بزرگ المهدی (عج) شهرستان بابلسر که به همت امام جمعه این شهرستان برگزار شد، بیانگر این موضوع است.

رییس سازمان انرژی اتمی ایران خاطرنشان کرد: برای شهید آیت الله رئیسی، توجه به رضایت خداوند بسیار اهمیت داشت و خداباوری، خدمت به جامعه و گره گشایی از کار مردم برای ایشان اهمیت فراوانی داشت. شهید رئیسی توجه ویژه ای به دستورات مقام معظم رهبری داشتند.

وی توضیح داد: با روی کار آمدن دولت سیزدهم، تهاجم سنگینی از بعد روانی و سیاسی علیه این دولت وجود داشت و نظام استکبار نیز با تحریم ها این موارد را تشدید کرده بود. در آن مقطع، رییس جمهور فقید کشورمان دو گزینه پیش روی خود داشت که یکی ادامه دادن مسیر گذشته و دیگری قرار دادن کشور در مسیر انقلابی و جهادی مورد تاکید مقام معظم رهبری بود.

وی عنوان کرد: مردم داری واقعی، سفر های استانی، پیگیری مصوبات این سفرها، توجه به کارگران و محرومان، حرکت در مسیر توسعه اقتصادی کشور از مهم ترین رویکرد های شهید آیت الله رییسی بود.

رییس سازمان انرژی اتمی گفت: ایشان در تمام پست هایی که از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی برعهده داشتند همواره شب و روز به فکر خدمات رسانی به مردم بودند و به شکل خستگی ناپذیر همیشه در تلاش بودند تا به وعده ها و قول هایی که به مردم داده شده حتما عمل شود.

اسلامی تصریح کرد: آیت الله رئیسی قبل از انتخابات ریاست جمهوری با انتخاب هیات های کارشناسی خبره، نقاط ضعف و قوت همه دستگاه ها را استخراج کرده بودند. کاری که با ورود ایشان به عرصه انتخابات و ریاست جمهوری توانست تحولی را در کشور ایجاد کند.

وی در ادامه افزود: شهید امیرعبداللهیان به عنوان فردی دارای رویکردی جهادی و عملیاتی بود. این شهید که روحش شاد باشد، در این مدت نقش مهمی در سیاست خارجی کشورمان ایفا کرد و توانست در بهترین شکل روابط ایران با کشور های مختلف را تنظیم کند.

رییس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: در روز هایی که از شهادت شهدای خدمت کشورمان می گذرد، شاهد گرامی داشتن یاد و خاطره آن ها در سازمان های بین المللی بوده ایم. این مساله به واسطه خداباوری، مردم باوری و ولایت مداری رخ داده است. موارد مهمی که مردم و مسوولان کشورمان باید آن ها را دنبال کنند تا بتوانند خدمات خویش را ماندگار کرده و عمل صالحی از خود به جا بگذارند.

وی افزود: در همین مدتی که از عمر دولت سیزدهم گذشت، بار ها شاهد قدردانی مقام معظم رهبری بودیم؛ یکی از این بخش هایی که در این دولت مورد قدردانی قرار گرفت و ایشان در چندین نوبت به این موضوع اشاره داشتند، مربوط به بخش فناوری هسته ای بوده است. مقام معظم رهبری در بخش فناوری هسته ای کشور بار ها تاکید داشتند که سازمان انرژی اتمی ایران باید به سمت صنعتی شدن حرکت کند تا بتواند تاثیر بسزایی در زندگی مردم داشته باشد.

اسلامی عنوان کرد: موضوع مهمی براساس بیانات و تاکیدات مقام معظم رهبری در سازمان انرژی اتمی ایران رخ داده، این است که رویداد ها و برنامه های صنعت هسته ای کشور به شکلی جدی دنبال می شود. خوشبختانه طی این مدت دستاورد های مهمی را در صنعت هسته ای کشور شاهد بوده ایم که در کنار لطف الهی، تاکیدات و حمایت های مقام معظم رهبری؛ پیگیری های شهید خدمت، آیت الله رئیسی، نقش بسزایی در این مساله داشته است.

وی اظهار کرد: صنعت هسته ای ایران طی این سال ها همواره با تحریم و دشمنی مواجه بوده و با ندادن مواد اولیه، ایجاد مشکل در تامین تجهیزات، ترور دانشمندان، پرونده سازی های سیاسی به دنبال ایجاد وقفه در مسیر حرکت این صنعت بوده اند. مسیری که با لطف خداوند و تلاش دانشمندان جوان این مرز و بوم، رشد چشمگیری داشته است به طوری که صنعت هسته ای ایران هم اکنون در تراز کشور های برتر دنیا قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: ملت بزرگ ایران همواره در صحنه های گوناگون نشان داده که شایسته بهترین ها است و ان شاء الله، خداوند توفیقات روزافزون به ملت بزرگ ایران عنایت کند.

گفتنی است در این آیین همچنین حسین رحیمیان، ذاکر و مداح اهل بیت (ع) در وصف شهدای خدمت به مداحی پرداخت.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

طرز تهیه قورمه سبزی با سبزی خشک
01
همچنین بخوانید
آخرین اخبار

خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی در پول نیوز

خدمات سئو

لیزر موهای زائد

لیفت نخ