2 مرداد 1403 - 18:08

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

سرمایه گذاری ۱۹ هزار میلیارد ریالی ایمیدرو در ۲۸ پروژه راهسازی و برق رسانی بخش خصوصی

ایمیدرو با هدف توسعه زیرساخت معادن بخش خصوصی؛ ۲۸ پروژه راهسازی و برق رسانی در دست اجرا دارد. میزان سرمایه گذاری در این پروژه ها حدود ۱۹ هزار میلیارد ریال است.

به گزارش پول نیوز، سرمایه گذاری ۱۹ هزار میلیارد ریالی ایمیدرو در ۲۸ پروژه راهسازی و برق رسانی بخش خصوصی

طرح هایی زیرساختی این سازمان به منظور تقویت و تسهیل تولید و توسعه در معادن بخش خصوصی به اجرا درمی آید. از تعداد ۲۸ قرارداد راهسازی و برق رسانی (به طول ۴۷۵ کیلومتر)؛ ۲۱ قرارداد به حوزه راه اختصاص دارد و هفت قرارداد برق رسانی تعریف شد.

راهسازی

در حوزه راهسازی به طول ۲۶۱ کیلومتر، بیش از ۱۶۶۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری در حال انجام است.

برق رسانی

همچنین سرمایه گذاری پروژه های برق رسانی به طول ۲۱۴ کیلومتر، به ۲۲۷۰ میلیارد ریال می رسد.

طرح ایجاد زیربنا های لازم در معادن بزرگ و مناطق معدنی کشور (زیرمجموعه ایمیدرو) راهبری اجرای این پروژه ها را بر عهده دارد.

 

احیا و توسعه ۴۹۳ معدن کوچک مقیاس توسط ایمیدرو

ایمیدرو در قالب این طرح طی سال گذشته، ۴۹۳ معدن کوچک مقیاس را احیا و فعال سازی کرده یا توسعه داد، عباس جرجانی با بیان این مطلب گفت: ایمیدرو با همکاری ادارات کل صنعت، معدن و تجارت استان ها، از ابتدای فروردین تا پایان اسفند سال گذشته، ۳۷۸ معدن را احیا و فعال سازی کرده و نیز ۱۱۵ معدن را توسعه داد.

وی ادامه داد: با راه اندازی کامل و تکمیل ظرفیت پروانه بهره برداری این معادن، حدود ۵ میلیون تن به ظرفیت تولید افزوده می شود و برای بیش از ۲۲۰۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد می شود.

معرفی ۵۹ بسته پیشنهادی سرمایه گذاری

مجری طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس با اشاره به معرفی ۵۹ بسته پیشنهادی سرمایه گذاری در سال ۱۴۰۲ تصریح کرد: این بسته ها مشتمل بر ۳۲۹ محدوده، در اختیار ادارات کل صنعت، معدن و تجارت استان ها قرار گرفته است.

وی افزود: از این میان، ۲ محدوده معدنی در قالب ۲۷ بسته سرمایه گذاری در ۱۰ استان (مازندران، گلستان، سیستان و بلوچستان، چهارمحال و بختیاری، کرمان جنوبی، زنجان، هرمزگان، آذربایجان شرقی و قزوین) به مزایده گذاشته شده است. از این تعداد، ۱۱ بسته در ۶ استان دارای برنده است.

۱.۸ میلیارد دلار؛ ارزش طرح های تکمیل و افتتاح شده معدن و صنایع معدنی

رئیس هیات عامل ایمیدرو خبر داد: ارزش طرح های تکمیل شده و به بهره برداری رسیده بخش معدن و صنایع معدنی در سال گذشته به ۱.۸ میلیارد دلار رسید. این طرح ها با راهبری سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، به سرانجام رسیدند، محمد رضا موثقی نیا تصریح کرد: رقم فوق همچنین شامل اقدامات کلیدی بر روی پروژه های این حوزه بوده است که زنجیره های فولاد، مس، روی، آلومینیوم و بخش زیرساختی را در برمی گیرد.

به گفته معاون وزیر صنعت معدن و تجارت، میزان اشتغال زایی طرح های سال گذشته به ۳۵۰۰ نفر رسید که شامل ۱۴ طرح بزرگ در این حوزه از اقتصاد کشور است.

موثقی نیا درباره طرح های به سرانجام رسیده سال گذشته اظهار داشت: بهره برداری از کارخانه هیپ لیچینگ مس سونگون، تکمیل فلوتاسیون مس سرچشمه، افتتاح مگامدول آهن اسفنجی خوزستان (زمزم ۳)، افتتاح پست اسکله شماره ۳ منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان، افتتاح دو طرح “هیدرات های ویژه”و “واحد گِل قرمز” در آلومینای ایران، تکمیل مگامدول آهن اسفنجی طوبی و تکمیل بزرگ ترین کارخانه کنسانتره روی ایران و خاورمیانه در مهدی آباد یزد بخشی از اقدامات سال گذشته محسوب می شود.

وی افزود: از سوی دیگر انجام موفقیت آمیز نخستین تست قوس الکتریکی مجتمع های فولاد میانه و قائنات، تولید نخستین تختال فولاد سفید دشت، تکمیل آهن اسفنجی شماره ۲ فولاد بافت و تولید نخستین ذوب فولاد شادگان، در شمار عملکرد سال ۱۴۰۲ بخش معدن و صنایع معدنی با راهبری ایمیدرو است.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

 تعاون1
همچنین بخوانید
آخرین اخبار