30 تیر 1403 - 15:19

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

عدالت آموزشی و عدالت تربیتی دغدغه اصلی رئیس جمهور بود

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی وزارت آموزش وپرورش گفت: آقاب رئیسی تمام مسائل را بررسی کرده و به دنبال حل مشکلات، راه حل و ایده ارائه می کرد.

به گزارش پول نیوز، عدالت آموزشی و  عدالت تربیتی دغدغه اصلی رئیس جمهور بود

احمد محمودزاده، رئیس سازمان مدارس و مراکزغیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی وزارت آموزش وپرورش گفت: رئیس جمهور در راستای فرمایش حضرت آقا معتقد بودند که نظام تعلیم و تربیت بسیار مهم است و برای داشتن ایران قوی باید به آموزش کشور توجه کنیم.

وی با بیان اینکه رئیسی ایران قوی را در سایه تعلیم و تربیت می دانست؛ افزود: در دو و نیم سال گذشته بار ها و بار ها در جلسات مختلف وجود معلمان را پر اهمیت دانسته و بر تعلیم، تربیت و پرورش دانش آموزان تاکید می کردند.

وی با بیان این که رئیس جمهور در شورای آموزش و پرورش، شورای معاونین آموزش و پرورش و دیگر جلسات وزارت آموزش پرورش حضور پیدا می کردند؛ تصریح کرد: عدالت آموزشی و عدالت تربیتی از دغدغه های اساسی رئیس جمهور در مجموعه آموزش و پرورش بود.

محمود زاده با بیان اینکه نوسازی مدارس در مناطق محروم و تأسیس مدارس استعداد های درخشان در مناطق دور از دغدغه های دیگر رئیسی بود؛ گفت: ایشان معتقد بود که ایران قوی در پهنه تعلیم و تربیت قوی اتفاق می افتد.

وی با بیان اینکه رئیسی در راستای فرمایش رهبر معظم انقلاب تعلیم و تربیت را مهم دانسته و آموزش انسانی را در اولویت قرار می داد؛ اظهار کرد: رئیسی تداوم و پیشرفت انقلاب اسلامی را توسط نیروی انسانی در آموزش پرورش می دانست و بر این امر که حافظان کشور و انقلاب در مدارس تربیت می شوند تاکید داشت.

او ادامه داد: رئیس جمهور در مکتب شهید بهشتی بزرگ شده بود و حامی محرومان بود.

او گفت: ما مسئولین وزارت آموزش و پرورش با خون این شهید عهد می بندیم؛ ان شاءالله تا پای جان در خدمت دانش آموزان و معلمین آموزش و پرورش هستیم تا تربیت خوب در آموزش و پرورش شکل بپذیرد.

محمود زاده با اشاره به اینکه رئیسی تمام مسائل مدارس غیر دولتی و آموزش و پپرورش همچون موضوع کتاب، موضوع نیروی انسانی، موضوع دانش آموز، موضوع سخت افزار، مشکلات دانش آموزان و معلمان را بررسی می کرد؛ گفت: رئیسی تمام مسائل را بررسی کرده و به دنبال حل مشکلات، راه حل و ایده ارائه می کرد و بر انجام راه حل ها برای رفع مشکلات تاکید و نظارت می کرد.

رئیس سازمان مدارس و مراکزغیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی وزارت آموزش وپرورش در خصوص یکی از خاطرات خود با رئیس جمهور گفت: ما زمانی که میخواستیم یک قانون برای جلوگیری از آسیب های مختلف برای معلمان و دانش آموزان غیر انتفاعی تصویب کنیم آئین نامه را به مجمع تشخیص مصلحت نظام فرستادیم در این هنگام رئیسی تمام مشکلات و راه حل ها را بررسی کرد و اگر ایده ای داشتند به ما اعلام می کردند تا موسسین، معلمان و دانش آموزان از هر گزندی دور بمانند.

وی در پایان گفت: امیدوارم که ادامه دهنده این مسیر در مجموعه آموزش و پرورش باشیم.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

+چابهار
 ساختمان
همچنین بخوانید
آخرین اخبار