30 تیر 1403 - 17:08

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

هزاران زندانی به ارتش اوکراین می پیوندند

وزارت دادگستری اوکراین اعلام کرد: در پی امضای قانون جدید توسط رئیس جمهور این کشور هزاران زندانی برای جبران کمبود نیرو در ارتش به این نهاد نظامی می پیوندند.

به گزارش پول نیوز، هزاران زندانی به ارتش اوکراین می پیوندند

به گفته وزارت دادگستری اوکراین هزاران زندانی در این کشور می خواهند داوطلبانه به ارتش بپیوندند. “اولنا ویسوتسکا”، معاون وزیر دادگستری اوکراین مدعی شد که از حدود ۲۰۰۰۰ زندانی احتمالی، ۴۵۰۰ نفر برای پیوستن به ارتش ابراز علاقه کرده اند. بیش از ۳۰۰۰ زندانی برای فراخوان به خدمت سربازی درخواست داده اند.

در آغاز ماه مه، پارلمان اوکراین راه را برای قانون مربوطه باز کرد که به برخی از زندانیان اجازه دسترسی به نیرو های مسلح را می داد. بر این اساس فقط زندانیانی که کمتر از سه سال از محکومیتشان باقی مانده است می توانند داوطلبانه برای خدمت سربازی اقدام کنند. زندانیان بسیجی عفو نمی شوند بلکه با آزادی مشروط از زندان آزاد می شوند.

پایگاه اطلاع رسانی مجلس اوکراین در روز جمعه ۱۷ مه (۲۸ اردیبهشت) اعلام کرد که ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین قانونی را امضا کرده است که به موجب آن برخی از محکومان در این کشور اجازه می یابند تا به جای تحمل زندان، به نیرو های مسلح در صف نبرد با روسیه بپیوندند.

مدت هاست که کمبود نیروی انسانی برای ارتش اوکراین تبدیل به مشکل مهمی شده است، زیرا این کشور در حال جنگ با دشمنی بسیار بزرگتر و مجهزتر است. این مشکل در ماه های اخیر حادتر شده است و مقامات را بر آن داشته تا تدابیر سخت گیرانه تری را برای فرار از خدمت سربازی وضع کنند.

بنا بر قانون جدید، دولت به محکومان در عوض امضای قرارداد پیوستن به ارتش، آزادی مشروط پیشنهاد می کند. برخی از مقامات گفته اند که با این اقدام تا ۲۰ هزار نفر سرباز جدید به نیرو های عملیاتی اوکراین افزوده می شود.

بر اساس گزارش وب سایت مجلس اوکراین، زلنسکی در اقدامی جداگانه قانونی را امضا کرده که به موجب آن مبلغ جریمه فرار از خدمت سربازی را تا ۸ هزار و ۵۰۰ گریونا (۲۱۸ دلار) افزایش می یابد. متوسط دستمزد ماهانه در اوکراین حدود ۵۶۰ دلار است.

اوکراین پیش از این سن سربازی را از ۲۷ به ۲۶ سال کاهش داده است. حداکثر سن برای خدمت نظامی نیز ۶۰ سال است.

همزمان، دولت اوکراین همچنین به طور موقت خدمات کنسولی را برای مردان در سن خدمت نظامی که در خارج از کشور زندگی می کنند، به حالت تعلیق درآورده است، به این دلیل که آن ها به دولت اوکراین کمک نمی کنند تا برای بقای خود مبارزه کند.

منبع: تسنیم

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

 ترخیص کالا
1
همچنین بخوانید
آخرین اخبار