30 تیر 1403 - 16:34

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

رژیم صهیونیستی مجبور به پس دادن تجهیزات آسوشیتدپرس شد

در پی پیام شدید اللحن دولت آمریکا، وزیر ارتباطات رژیم صهیونیستی ضمن پس دادن تجهیزات خبرگزاری آسوشتیدپرس ادعا کرد این کار بنا به درخواست وزارت جنگ صورت گرفته بود.

به گزارش پول نیوز، رژیم صهیونیستی مجبور به پس دادن تجهیزات آسوشیتدپرس شد

رسانه های عبری زبان از جمله روزنامه یدیعوت آحارانوت و شبکه تلویزیون سراسری رژیم صهیونیستی کان اعلام کردند، بعد از دستور صادر شده توسط وزیر ارتباطات در مورد مصادره دستگاه های پخش مستقیم خبرگزاری آسوشیتدپرس این وزیر مجبور شد تمامی ادوات و ابزار های مصادره شده را به آن ها بازگرداند.

به نوشته این رسانه ها دولت بایدن پیام شدید اللحنی را برای تل آویو ارسال کرده و همین امر باعث شد تا تدابیر اتخاذ شده علیه این خبرگزاری آمریکایی لغو شود.

رسانه های عبری زبان تاکید کردند بعد چند ساعت که وزیر ارتباطات به اقدام خود افتخار کرد مجبور شد شخصا لغو این دستور العمل را هم اعلام و ادعا کند که این اقدام به درخواست وزارت جنگ صورت گرفته است تا اطمینان حاصل کنند پخش زنده این رسانه خطری را ایجاد نمی کند.

تارنمای خبری شبکه تلویزیونی کان در این رابطه نوشت: بعد از فشار های آمریکا و شکست در گرفتن نظر شفاف گالانت وزیر جنگ در رابطه با خطرات فعالیت خبرگزاری آسوشیتدپرس، نخست وزیر به وزیر ارتباطات دستور داد، فورا تجهیزات خبرگزاری را به آن ها پس دهد.

در ادامه خبر این رسانه آمده است، شلومو کارای وزیر ارتباطات بعد از مجبور شدن به پس دادن ادوات گفت: وزارت ارتباطات امروز بعد از هشدار های مکرر و در چارچوب قانون الجزیره، وزارت ارتباطات چند ساعت پیش اقدام به مصادر دستگاه ها و ادوات تصویر برداری خبرگزاری اسوشیتدپرس و متوقف کردن پخش مستقیم این خبرگزاری آمریکایی شد، زیرا این رسانه اقدام به مستند سازی تحرکات ارتش اسرائیل در نوار غزه می کرده است و برای شبکه تلویزیونی الجزیره که فعالیت آن ممنوع اعلام شده اقدام به تهیه برنامه می کرده است.

گفتنی است این اقدام وزیر ارتباطات چه در زمان مصادر و چه در زمان عقب نشینی از تصمیم، باعث انتقادات شدید کاربران فضای مجازی اسرائیلی شده و آن ها آن را رسوایی دیگری برای اسرائیل دانستند که بیانگر حجم جهل و حماقت شلومو کارای و میزان خطری است که این نادانی و بلاهت وی برای اسرائیل دارد، توصیف کردند.

منبع: تسنیم

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

1403031912594139930251974
+چابهار
همچنین بخوانید
آخرین اخبار