27 تیر 1403 - 14:49

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

دورخیز مپنا برای توسعه حمل و نقل ریلی(+ فیلم)

مدیرعامل شرکت مپنا لوکوموتیو گفت: در یازدهمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل و صنایع ریلی تهران تولید کنندگان و تامین کنندگان دور هم جمع شدند تا با هم تبادل نظارت داشته باشند و کارهای انجام شده خود را رونمایی کنند.

به گزارش پول نیوز، دورخیز مپنا برای توسعه حمل و نقل ریلی

مهندس محمد مهدی اسلامی افزود: متاسفانه از نمایشگاه امسال استقبال نسبتا کمی نسبت به نمایشگاه دور قبل شد و دلیل آن مشکلات مالی بود که برای برخی از شرکت ها به وجود آمد و با توجه به اینکه 9 ماه پیش این نمایشگاه برگزار شده بود، بعضی شرکت ها دستاورد جدیدی در این مدت نداشتند و به همین دلیل ترجیح دادند در این دور شرکت نکنند.

 

وی ادامه داد: از سوی دیگر تعاملات بخش خصوصی با دولت کمی ضعیف شده و به همین دلیل شرکت های کمتری در نمایشگاه حضور داشتند.

 

اسلامی اظهار کرد: ما چند روز پیش رونمایی از لوکوموتیو MAP30 را داشتیم که 4 هزار اسب بخار قدرت دارد و تکنولوژی آن همچنان تکنولوژی روز است.

رئیس انجمن صنفی تولیدکنندگان و تامین کنندگان قطعات گفت: ما از موتور MAP30 نیز رونمایی کردیم که اولین موتوری است که تقریبا 95 درصد قطعات آن در ایران تولید شده و تنها 5 درصد قطعات آن وارداتی است.

 

به گفته وی این موتور هم برای لوکوموتیوهای MAP30 قابل استفاده است و هم برای لوکوموتیوهایی که در اختیار راه آهن است قابلیت استفاده دارد. از سوی دیگر این موتور برای شناورهای مسافری نیز مناسب است.

 

اسلامی خاطرنشان کرد: این موتور توسط مهندسان ایرانی در مدت 4 سال طراحی و ساخته شد و من معتقدم اگر به درستی از مهندسان و متخصصان ایرانی استفاده شود بسیاری از مشکلات کشور برطرف خواهد شد.

 

 

 

 

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

151-151-001
28-02 (1)
همچنین بخوانید
آخرین اخبار