20 ژوئن 2024 - 22:59

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

پیام مدیر عامل شرکت فولاد آلیاژی ایران به مناسبت هفته بزرگداشت ارتباطات و روابط عمومی

پیام مدیر عامل شرکت فولاد آلیاژی ایران به مناسبت هفته بزرگداشت ارتباطات و روابط عمومی

روابط عمومی، هرچند در وهلۀ اول یک امر بدیهی و ساده به نظر می آید، ولی تامل در آن از ابعاد مختلف و متنوعی حکایت می کند که می توان به اطلاع رسانی، افکار سنجی، نظر سنجی، تشریفات، تکریم ارباب رجوع، ارتباطات درون و برون سازمانی، سمعی و بصری، تبلیغات، ارتباط با رسانه، ارتباط مردمی اشاره کرد و همه بیانگر این مهم هستند که با یک مجموعۀ تخصصی مواجه هستیم. مجموعه ای که ابزار های ارتباطی نوین نه تنها حیطۀ اثرگذاری روابط عمومی را گسترده تر کرده اند بلکه مسیر اثرگذاری را نیز تسهیل نموده اند و البته سطح توقع از واحد های روابط عمومی در هر دستگاهی را نیز افزایش داده اند.

امروزه اگر روابط عمومی یک سازمان یا شرکت، قصد نقش آفرینی در هدایت افکار عمومی را دارد و می خواهد در میدان یک کنشگر فعال و موثر باشد چاره ای ندارد تا خود را به دانش و ابزار های روز مجهز کند. روابط عمومی شرکت های صنعتی و تولیدی علاوه بر نقش های یک روابط عمومی که از آن سخن گفته شد، نقشِ مهم بازاریابی را نیز دارند و شرط لازم برای ایفای مطلوب این نقش، مجهز شدن به دانش و ابزار های اطلاع رسانی روز است.

شرکت فولاد آلیاژی ایران نیز این قاعدۀ بازی را پذیرفته است و نقش روابط عمومی را فراتر از یک واحد اطلاع رسانی ساده می بیند و برند سازی و ترسیمِ تصویر مناسبی از شرکت و کنترل تصویر مطلوب، در درون و برون سازمان را از واحد روابط عمومی مطالبه می کند. البته تحقق این موضوع هرچند جزء لاینفک وظایف روابط عمومی است، ولی به معنای سلب مسئولیت از سایر واحد ها نمی باشد. به عبارت مشخص می توان گفت واحد های تخصصی و عمومی شرکت موظفند تا خوراک اولیه شامل اطلاعات، آمار و ارقام از فعالیت ها، رویدادها، تولیدات و سایر موارد را در اختیار روابط عمومی بگذارند و روابط عمومی نیز با ابزار های نوین اطلاع رسانی به شیوه ای علمی و حرفه ای با جامعۀ هدف در درون و برون سازمان ارتباط برقرار کند و نسبت به مهندسی مطلوب تصویر سازمان اقدام کند.

اینجانب ضمن تبریک هفته بزرگداشت ارتباطات و روابط عمومی به همه فعالان این عرصه به خصوص همکاران واحد روابط عمومی شرکت فولاد آلیاژی ایران، یقین دارم با همتی که در همۀ ارکان این شرکت می بینم، روز به روز گام های تعالی را استوارتر از گذشته بر می داریم و به فضل پروردگار این شرکت را که امروز امانتی ارزشمند در دستان ما می باشد را به قله های رفیع پیشرفت می رسانیم.

محمد کمال زاده

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

اخبار برگزیده
آخرین اخبار

خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی در پول نیوز

خدمات سئو

لیزر موهای زائد

لیفت نخ