30 تیر 1403 - 15:50

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

نیازی به واردات تیلاپیا نداریم

مدیرعامل اتحادیه ماهیان سردآبی گفت: در شرایطی که قیمت قزل آلا در بازار کاهش یافته است، مسئولان معاونت بازرگانی به بهانه تنوع گونه ای به دنبال واردات تیلاپیا هستند.

به گزارش پول نیوز، نیازی به واردات تیلاپیا نداریم

آرش نبی زاده، گفت: قیمت کنونی هرکیلو قزل آلا سرمزرعه ۱۱۵ تا ۱۲۰ هزارتومان و عمده فروشی ۱۲۰ تا ۱۲۵ هزارتومان است، درحالیکه قیمت تمام شده قزل آلا برای تولیدکنندگان ۱۶۵ تا ۱۷۰ هزارتومان است.

به گفته او، علی رغم کاهش قیمت قزل آلا و زیان چشمگیر تولیدکنندگان، معاونت بازرگانی وزارت جهاد به بهانه تنوع گونه ای به دنبال واردات تیلاپیا است که این امر آسیب جدی به تولید می زند.

نبی زاده ادامه داد: یکی از مشکلات ما با وزارت جهاد در خصوص ماهی آن است که به رغم دخالت در امر قیمت گذاری، مسئولیتی در این حوزه نمی پذیرند، درحالیکه بار ها اعلام کرده ایم که خرید تضمینی ماهی توسط وزارت جهاد باید انجام شود.

مدیرعامل اتحادیه ماهیان سردآبی افزود: در شرایطی که قیمت قزل آلا افت کرده است، مسئولان معاونت بازرگانی بدنبال واردات تیلاپیا هستند، درحالیکه سازمان شیلات پذیرفت که اتحادیه های تولیدی خودشان مسئولیت بازار را بر عهده بگیرند که در این راستا نیاز است برنامه دقیق تولید به اتحادیه های تولیدی دهند، چنانچه نتوانستند تولید را انجام دهند، واردات انجام شود.

او درباره آینده تولید قزل آلا گفت: اگر مسئولان وزارت جهاد دخالتی در امر بازار نداشته باشند و با مطرح کردن واردات سیگنال های منفی به بازار ندهند، پیش بینی می شود که تولید قزل آلا به ۱۳۰ تا ۱۳۵ هزارتن برسد.

نبی زاده با بیان اینکه نیازی به واردات تیلاپیا نداریم، گفت: علی رغم اخطار های سامان شیلات و اتحادیه تولیدی، معاونت بازرگانی مسئولان وزارت جهاد سیاست خود را دنبال می کنند که این امر به زیان تولید تمام می شود.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

1403031912594139930251974
+چابهار
همچنین بخوانید
آخرین اخبار