30 تیر 1403 - 15:32

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

ساخت ۴۵۰ هزار پروژه مسکن ویلایی روستایی با مشارکت های مردمی

معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: ۴۵۰ هزار واحد مسکن روستایی در قالب پروژه های نهضت ملی مسکن با مشارکت های مردمی در حال ساخت است.

به گزارش پول نیوز، ساخت ۴۵۰ هزار پروژه مسکن ویلایی روستایی با مشارکت های مردمی

مجید جودی معاون مسکن روستایی بنیاد مسکن با بیان اینکه در حال حاضر روند اجرای پروژه های مسکن روستایی در قالب پروژه های نهضت ملی مسکن با سرعت بسیار خوبی و از طریق مشارکت های مردمی و بخش خصوصی در حال اجرا است گفت: تزریق تسهیلات ساخت مسکن و همچنین تسهیلات مسکن روستایی به طور قطع می تواند روند ساخت این پروژه ها را گسترش دهد.

وی افزود: ساخت مسکن روستایی یکی از اصلی ترین و اولویت های دولت است چراکه نقش موثری در مهاجرت معکوس و همچنین استفاده بیشتر از ظرفیت های مردمی دارد.

جودی اظهار کرد: تمامی پروژه های مسکن روستایی در حال حاضر از طریق مشارکت های مردمی ساخته شده چراکه بخش زیادی از آن ها با تراکم پایین و به صورت تدریجی و حیاط دارساخته می شود.

معاون بازسازی بنیاد مسکن تاکید کرد: پرداخت تسهیلات ساخت از سوی بانک ها و همکاری بیشتر آن ها می تواند زمینه را برای مشارکت های مردمی دراین طرح بیشتر کند.

وی با بیان اینکه از ابتدای اجرای طرح نهضت ملی مسکن تاکنون ۴۸۸ هزار واحد مسکونی روستایی وارد فاز عملیاتی و اجرایی شد که از این میزان، معادل ۲۴۰ هزار واحد به اتمام رسیده و تحویل متقاضیان شده است گفت: همچنین از واحد هایی که از ابتدای اجرای طرح تاکنون وارد فاز اجرا شده ۴۵۰ هزار واحد نیز در دست اجراست و در مراحل مختلف پیشرفت فیزیکی قرار دارند.

معاون مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افزود: در سال گذشته (۱۴۰۲) بنیاد مسکن در بخش روستایی نهضت ملی مسکن ۲۵۰ هزار واحد را به بانک ها برای عقد قرارداد معرفی کرد که بانک ها تاکنون با ۱۱۰ هزار واحد قرارداد منعقد کرده اند.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

+چابهار
 ساختمان
همچنین بخوانید
آخرین اخبار