30 تیر 1403 - 17:02

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

توصیه های پلیس به حجاج ایرانی/ از سفر زائر متخلف جلوگیری می شود

فرمانده پلیس فرودگاه های کشور ضمن تشریح موارد لازم برای سفر بدون مشکل حجاج گفت: از سفر زائرانی که اقلام ممنوعه همراه داشته باشند جلوگیری می شود .

به گزارش پول نیوز، توصیه های پلیس به حجاج ایرانی/ از سفر زائر متخلف جلوگیری می شود

عملیات اعزام زائران حج تمتع به سرزمین وحی از بامداد ۲۴ اردیبهشت اغاز شد و پرواز های رفت زائران حج تمتع تا ۲۱ خرداد ماه از ۲۱ ایستگاه پروازی ادامه دارد.

امسال قرار است ۸۷ هزار و ۵۵۰ زائر و عوامل اجرایی در قالب ۶۲۲ کاروان راهی سرزمین وحی شوند.

موضوع مهم در این میان توجه به مسائلی است که ممکن زائران را با مشکل مواجه کند که به همین منظور با سردار محسن عقیلی فرمانده پلیس فرودگاه های کشور گفتگو کردیم.

سردار محسن عقیلی فرمانده پلیس فرودگاه های کشور در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: قطعا برای اینکه حجاج بتوانند سفری همراه با آرامش و اسایش داشته باشند باید مواردی را رعایت کنند و به توصیه هایی که گفته می شود توجه داشته باشند.

وی گفت: یکی از مواردی که به وظایف پلیس برمی گردد و بسیار مهم است توجه به همراه نداشتن اقلام ممنوعه است این موضوع شامل دارو هایی ممنوعه در کشور میزبان، مواد روان گردان و موارد مخدر می شود که به هیچ عنوان نباید همراه داشته باشند.

فرمانده پلیس فرودگاه های کشور گفت: قطعا به هر شیوه ای که همراه داشته باشند پلیس فرودگاه با استفاده از فناوری هایی که در اختیار دارند این اقلام را کشف و ضبط خواهند کرد و به هیچ عنوان اجازه عبور مواد ممنوعه داده نخواهد شد.

عقیلی گفت: اگر از زائری در گیت پلیس اقلام ممنوعه کشف شود، اجازه سفر داده نخواهد شد و حیف است که بعد از سال ها انتظار به خاطر یک مورد سو از این سفر معنوی باز بمانند.

وی عنوان کرد: مورد دیگر این است که زائران در قالب کاروان به فرودگاه مراجعه کنند و از آوردن اطرافیان به عنوان بدرقه کمنده به صورت جدی خودداری کنند تا سایر زائران دچتر مشکل نشوند.

عقیلی افزود: در برگشت هم برای استقبال از حجاج در مکانی خارج از فرودگاه تجمع صورت بگیرد و از تجمع در فرودگاه ها خودداری کنند.

فرمانده پلیس فرودگاه های کشور گفت: زائران در زمان اعزام هیچ بسته ای را به عنوان امانت قبول نکنند، زیرا نمیدانند آن بسته حاوی چه محتویاتی است و ممکن است با مشکلاتی همراه شود

وی اظهار کرد: پلیس فرودگاه در ۲۱ ایستگاه پروازی دوشادوش سایر عوامل اجرایی حج با امادگی کامل و ۱۰۰ درصد افتخار دارند که به حجاج خدمت کنند و سفر بدون مشکل انجام شود.

برخی از زائران علی رغم تمام توصیه ها و کلاس های اموزشی در سال های گذشته اقلام ممنوعه همراه خود داشتند که دچار مشکل شدند.

گفتنی است، ۱۴ قلم دارو در کشور عربستان ممنوع است که شامل هیرومرفین، آمپول پتیدین، آمپول مرفین، شربت اکسپکترانت کدئین، قرص و آمپول ترامادون، قرص متیل فنیدات، آمپول و قرص بوپرنورفین، آمپول و قرص دیازپام، قرص استامینوفن کدئین، شربت و قرص متادون است.

در صورتی که از زائری مواد مخدر و روانگردان به هر میزان کشف شود، ضمن جلوگیری از ادامه سفر وی، به استناد ماده ۱۷ قانون مبارزه با مواد مخدر در مرحله اول یک الی پنج سال و در مرحله دوم پنج الی ۱۵ سال ممنوع الخروج از کشور خواهد شد.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

 ترخیص کالا
1
همچنین بخوانید
آخرین اخبار