5 تیر 1403 - 21:23

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

فعالیت ۱۵ هزار گروه جهادی در بهسازی مدارس

رئیس سازمان نوسازی مدارس گفت: ۱۵ هزار گروه جهادی در حال حاضر فعال بوده و در بهسازی ۱۳۰ هزار کلاس درس مشارکت داشته اند.

به گزارش پول نیوز، فعالیت ۱۵ هزار گروه جهادی در بهسازی مدارس

حمید رضا خان محمدی، رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گفت: معلم جهادی دو کلمه ای هستند که در سند تحول بنیادین به آن تاکید شده است.

وی با بیان اینکه معلم هدایت کننده، مربی و اسوه امین است، افزود: ما اگر بند هفت سند تحول بنیادین در گزاره های ارزشی تببین معلم را بخواهیم باید در معلمان جهادی جست و جو کنیم.

او با بیان اینکه معلمی شغل انبیاست افزود: ما باید دشمنان را شناسایی و راه حلی برای مقابله با آن ها پیدا کنیم. دشمن مغز دانش آموز و خانواده را مورد حمله قرار داده، ما نباید دشمن را با موشک بزنیم.

وی افزود: نجات بشریت به دست معلمان انجام می شود اگر ما با اسرائیل مقابله می کنیم، چون معلم خوبی داشتیم. هر تلاشی جهاد نیست ما باید بدانیم دشمن چه چیز را هدف قرار داده است. ۱۵ هزار گروه جهادی در حال حاضر فعال و در بهسازی ۱۳۰ هزار کلاس درس مشارکت داشتند.

خان محمدی با بیان اینکه جهاد در زندگی پیامبر اسلام عجین شده است، عنوان کرد: کار معلم خود جهاد است. معلمی شغل انبیاست و تکلیف از سوی فرمانده روشن بیان شده است. ما اگر این موضوع را تقلیل دهیم که در روستایی کاری انجام دهیم باید این جریان را با این محتوا به جریان همه جانبه تبدیل کنیم. یک جمعیت ۱ میلیون نفری معلم ۱۶ میلیون دانش آموز به عنوان مخاطب دارد و همه معلمان جهادی هستند.

وی با اشاره به بیانات رهبری به مداحان مبنی بر اینکه هر تلاشی جهاد نیست، ادامه داد: تلاشی جهاد است که دشمن را از پا در آورد و دشمن را هدف قرار دهد و دیگران را هم به پاخیزاند.

۸۷۴ هزار بازمانده از تحصیل با کد ملی شناخته شده اند

علی آقامحمدی، جانشین وزیر کشور در طرح محرومیت زدایی و توانمندسازی اجتماعی ۲۰۲۰، گفت: در موقعیت های جهادی باید فرصت ها را غنیمت بدانیم، همچنین لوازم و ابزار برای فرصت های آموزشی بیشتر وجود نداشته بنابراین باید در امور جهادی از این فرصت ها استفاده کنیم.

وی افزود: اکنون در مناطق محروم هم برای دانش آموزان کلاس کنکور برگزار می شود و در قرارگاه جهادی، ۸۷۴ هزار بازمانده از تحصیل با کد ملی شناخته شده اند که امکان بازگشت به چرخه تحصیل آن ها وجود دارد.

آقامحمدی تصریح کرد: نسل امروز آماده جهاد است و هیچ نسلی مانند این دهه برای کشور و مدرسه فعالیت نمی کند؛ بنابراین باید از این نیرو ها برای امور جهادی بهره مند شد.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

طرز تهیه قورمه سبزی با سبزی خشک
01
همچنین بخوانید
آخرین اخبار

خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی در پول نیوز

خدمات سئو

لیزر موهای زائد

لیفت نخ