20 ژوئن 2024 - 23:16

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

مراجعه بیش از ۲۷ هزار نفر به مراکز سطح دو/انجام بیش از ۳۰۰ هزار زایمان رایگان

معاون درمان وزیر بهداشت گفت: اکنون ۹۰ درصد خدمات درمان سرپایی و بستری مراکز ناباروری تحت پوشش بیمه قرار گرفته است.

مراجعه بیش از ۲۷ هزار نفر به مراکز سطح دو/انجام بیش از ۳۰۰ هزار زایمان رایگان

سعید کریمی معاون درمان وزارت بهداشت در نشست خبری هفته ملی سلامت گفت: اکنون رویکرد وزارت بهداشت، افزایش جمعیت و جوانی خواهد بود.

وی بیان کرد: در سال گذشته ۲۷۴۹۲ نفر به مراکز درمان ناباروری سطح دو مراجعه داشته و ۳۰۸۷ مرکز درمان ناباروری سطح دو فعال شده است.

کریمی تاکید کرد: الان ۱۲۶ مرکز درمان ناباروری سطح سه در سراسر ایران داریم که ۵۰ مرکز این مراکز دولتی است. اکنون ۹۰ درصد خدمات درمان سرپایی و بستری مراکز ناباروری تحت پوشش بیمه قرار گرفته است.

وی افزود: در حال حاضر یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر به مراکز درمانی سطح سه مراجعه شده و ۱۱۲۶۸۳ مورد آی وی اف در کشور انجام شده که درمان ۳۶۰۰۰ هزار مورد با موفقیت همراه بوده است.

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: در سال گذشته بیش از ۳۰۰ هزار زایمان رایگان در کشور انجام گرفته شده است.

تهیه لایحه اهدای تخمک توسط دولت

معاون درمان وزارت بهداشت در زمینه اهدای تخمک گفت: قانون مصوب مجلس وجود ندارد و در سطح ریاست جمهوری لایحه ‎ای آماده شده که به صورت قانونی اجرایی شود و اهدای تخمک و اهدای جنین نیز در دستور کار است.

سعید کریمی در ادامه گفت: اگر پزشکی خارج از تعرفه مصوب پولی را دریافت کرده به عنوان جریمه بار اول ۱۰ برابر، بار دوم ۲۵ برابر و بار سوم ۵۰ برابر پول دریافتی، پرداخت خواهد شد.

وی بیان کرد: بسته ماندگاری برای پزشکان در نظر گرفته شده است به طوریکه به ازای هر یک روز یک و نیم میلیون تومان به پزشکان پرداخت خواهد شد.

کریمی ادامه داد: به ازای هر یک شب مقیم در روز عادی حدود ۳/۷۰۰ و روز تعطیل حدود ۴/۵ پرداخت خواهد شد.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

اخبار برگزیده
آخرین اخبار

خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی در پول نیوز

خدمات سئو

لیزر موهای زائد

لیفت نخ