28 تیر 1403 - 10:59

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

تعریف جذابیت های منطقه آزاد انزلی در ۳۵ بسته جدید

سخنگوی منطقه آزاد انزلی از تحقق ۵۰ درصد بستهها در سال گذشته خبر داد و گفت: برای سال جاری 35 بسته جدید تعریف کرده ایم که انتظار داریم سرمایه گذاران به سراغ آنها بیایند.

به گزارش پول نیوز، تعریف جذابیت های منطقه آزاد انزلی در ۳۵ بسته جدید

از آنجا که می بایست از ظرفیت های مناطق آزاد به بهترین نحو ممکن بهره گرفت، باید امکان فعالیت گسترده به این مناطق داده شود. قرار نیست از مناطق آزاد انتظار تاثیرگذاری داشته باشیم و از سوی دیگر دست آن ها را ببندیم یا پیش پای آن ها مانع ایجاد کنیم. اما نکته مهم این است که مناطق آزاد تا چه اندازه در مسیر شکوفایی اقتصاد گام برمی دارند.

تاثیرگذاری بر اقتصاد

هر منطقه آزاد بنابر موقعیت جغرافیایی می تواند تاثیرات متفاوتی بر اقتصاد کشور بگذارد. آنچه از قشم و کیش با توجه به قرار گرفتن در دل آب های خلیج فارس انتظار می رود، در ارس یا ماکو وجود ندارد و البته نگاه متفاوتی در این خصوص وجود دارد. بنابر این باید هر منطقه آزاد با توجه به موقعیت جغرافیایی مورد ارزیابی قرار گیرد.

موقعیت جغرافیایی

منطقه آزاد انزلی در بین مناطق آزاد کشور از موقعیت جغرافیایی ویژه ای برخوردار است. انزلی با توجه به موقعیت آب و هوایی، قرار گرفتن در کنار دریای خزر و سبزترین استان کشور، مخاطبان خاص خودش را دارد. بی شک منطقه آزاد انزلی با استقبال بی مثال گردشگران در طول سال مواجه است و همین استقبال گردشگر باعث می شود منطقه آزاد انزلی با قدرت و قوت بیشتری در بین دیگر مناطق آزاد فعالیت کند.

تحولات گسترده در انزلی

اما نکته مهم اینجاست که آیا انزلی نیاز به پویایی دارد یا با یک روند ثابت می توان ادامه دهد. واقعیت این است که از زمان ایجاد منطقه آزاد انزلی، تحولات گسترده ای در این منطقه آزاد شاهد بودیم، تحولاتی که جذابیت های استان گیلان را چند برابر کرده است. امروزه کمتر گردشگری برای سفر به استان گیلان مراجعه می کند و به منطقه آزاد انزلی نمی رود. منطقه آزاد انزلی بازار های بزرگ و متنوعی در عرصه های گوناگون دارد که می تواند پاسخگوی نیاز های متفاوت گردشگران باشد. این بازار ها با سرمایه گذاری های کلان صورت گرفته و بسیار تاثیرگذار بوده، اما در زمینه تولید نیز موثر بوده به نوعی که بسیاری از تولیدکنندگان به منطقه آزاد انزلی کوچ کرده و به تولید در عرصه های گوناگون مشغول هستند.

ظرفیت ها و جذابیت ها

این ظرفیت های زمانی خودنمایی می کند که بدانیم در نتیجه برنامه ریزی های گسترده صورت گرفته است. مدیران منطقه آزاد انزلی دایم در حال ایجاد ظرفیت های جدید و شکوفا کردن ظرفیت هایی هستند که در دل منطقه آزاد نهفته است. این ظرفیت ها در دل بسته های گوناگون مطرح می شود و با پیگری های مستمر، به مرحله عملیاتی می رسد.

جذب ۵۰ درصد بسته ها

در این رابطه سخنگوی منطقه آزاد انزلی از تعریف، تولید و اجرایی شدن بسته های اقتصادی در حوزه های صنعت، تجارت، خدمات، بنادر و گردشگری خبر داد و گفت: در سال گذشته بسته های بسیاری تولید کردیم و استقبال خوبی از ان ها به عمل آمد. مهدی کاظمیان با اعلام اینکه بیش از۵۰ درصد بسته های تولید شده در سال گذشته جذب شد گفت: جذب این میزان از بسته های تولید شده نشان می دهد که تا چه اندازه جذابیت و توانمندی و قابلیت اجرایی داشته است.

تعریف جذابیت های اقتصادی

رییس روابط عمومی منطقه آزاد انزلی با تاکید بر اینکه امسال هم رویه تعریف و تولید بسته ها با قوت و قدرت ادامه یافته گفت: بنابر سیاست های دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و به دستور مدیرعامل منطقه آزاد انزلی، ایجاد جذابیت های اقتصادی در قالب بسته های گوناگون در دستور کار قرار گرفت و در ماه ابتدایی سال به منصه ظهور گذاشته شد.

بیشتر بخوانید:

رونمایی از توانمندی در اولین فرصت

کاظمیان با اشاره به حضور منطقه آزاد انزلی در نمایشگاه اکسپو گفت: ایران اکسپو۲۰۲۴ نمایشگاهی از کالا های ایران در حوزه صادرات است که برای ششمین بار در اردیبهشت ۱۴۰۳ در نمایشگاه بین المللی تهران برپا شد. وی در تشریح اهمیت اکسپو ۱۴۰۳ گفت: در این نمایشگاه نزدیک به ۲۰۰۰ تاجر و بازرگان از حدود ۸۰ کشور دنیا به همراه ۸۰۰ شرکت برتر صادراتی از داخل کشور برگزار شد. سخنگوی منطقه آزاد انزلی استقرار این منطقه در اکسپو را یادآور شد و گفت: در اولین رویداد بزرگ اقتصادی سال ۳۵ بسته سرمایه گذاری به ارزش بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان از سوی منطقه آزاد انزلی رونمایی و به سرمایه گذاران داخلی و خارجی عرضه شد.

در انتظار استمرار موفقیت های گذشته

رییس روابط عمومی منطقه آزاد انزلی از حضور قدرتمند در این نمایشگاه خبر داد و گفت: امیدواریم موفقیت های سال گذشته در سال جاری استمرار داشته باشد. وی از تهیه و تولید بسته های ترکیبی خبر داد و گفت: برای دستیابی به اهداف تعیین شده، باید زیرساخت ها ایجاد شود که منطقه آزاد انزلی به این مهم ورود کرده و بزودی بسیاری از زیرساخت ها مهیا می شود.

اتصال انزلی به خلیج فارس

کاظمیان به اهمیت راه در حوزه ریلی و جاده ای اشاره کرد و گفت: اتصال منطقه آزاد انزلی به راه آهن سراسری در آینده بسیار نزدیک با حضور رییس جمهور افتتاح و بندر کاسپین به ریل سراسری کشور متصل می شود. وی به تشریح اهمیت این اتصال پرداخت و گفت: با افتتاح این قطعه از راه آهن، کریدور شمال به جنوب فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز می کند و دریای کاسپین به خلیج همیشه فارس متصل می شود.

بسته های کامل و جذاب

سخنگو منطقه آزاد انزلی از تنوع بسته ها به عنوان ظرفیتی بزرگ یاد کرد و گفت: بسته های تهیه شده از سوی منطقه آزاد انزلی بسته های کامل و جذابی برای سرمایه گذاران است به همین دلیل از سرمایه گذاران انتظار داریم ظرفیت ها و بسته های منطقه آزاد انزلی را مورد بازدید و بررسی قرار دهند تا محلی مطمئن، سودآور، پایدار و تاثیرگذار برای نفع شخصی و ملی برای سرمایه های خود پیدا کرده باشند.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

7rlHjOxTX39Z1a-a37a54447d424dfdbd9c088874f826a2
63032563
همچنین بخوانید
آخرین اخبار