20 ژوئن 2024 - 22:33

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

قبولی ۱۶ دانش آموز سمپاد مناطق محروم در کنکور سال گذشته

رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان در نشست خبری گفت: دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی سمپاد برگزار می شود.

قبولی ۱۶ دانش آموز سمپاد مناطق محروم در کنکور سال گذشته

الهام یاوری، رئیس سازمان ملی پرورش استعداد های درخشان در نشست خبری گفت: دومین نمایشگاه دستاورد سمپاد است و نسبت سال گذشته با افزایش شرکت کنندگان همراه بوده است. در این دوره نمایشگاه دانش آموزان مدال آور جشنواره خوارزمی حضور دارند.

وی ادامه داد: هدف از این نمایشگاه نمایش دستاورد های دانش آموزان، شرکت های دانش بنیان می توانند با حضور در این نمایشگاه استعداد هارا شناسایی کنند. همچنین در این نمایشگاه شبکه خوبی بین دانش آموزان سمپاد ایجاد می شود و دانش آموزان شهرستان می تواند دانش آموزان مناطق دیگر را ببند و محصولات آن ها رانقد کنند.
وی افزود: پسران با ۱۱۹ طرح و دختران با ۱۱۸ طرح ددر زمینه هنر، ژنتیک، مکانیک در این نمایش شرکت کردند، دانش آموزان سمپاد یک سال تحصیلی را با تلاش برای کاربردی کردن دانسته های خود برای حل مسایل کشور سپری کرده است و هم اکنون به نمایش گذاشته اند.

وی با بیان اینکه در این نمایشگاه شبکه ارتباطی خوبی بین دانش آموزان سمپاد ایجاد می شود افزود: دانش آموزان فرصتی پیدا می کنند که با دانش آموزان مناطق دیگر ارتباط بگیرند و شبکه ای از ارتباط و همکاری دوستانه شکل بگیرد.

یاوری دلیل دیگر برگزاری این نمایشگاه را در راستای شعار هر نیاز کشور یک سمپادی آماده اثرگذاری» عنوان کرد و گفت: دانش آموزان در این نمایشگاه کاربرد کار های خود را برای رفع نیاز های کشور بهتر درک می کنند.

وی افزود: مدارس سمپاد به دنبال ایجاد عدالت آموزشی است در همین راستا تعداد دانش آموزانی که از دهک های یک تا چهار وارد مدارس سمپاد شده اند ۴۵ درصد افزایش داشته است.
او ادامه داد: حدود ۷۱ درصد کمیته امداد قبول شده است. در سال گذشته ۱۶ دانش آموز از ۴۰ رتبه برتر از مدارس سمپاد مناطق محروم بودند که قبول شدند.

در ادامه این نشست مسعود بهرامی، مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران گفت: برای اولین بار در سه پایه متوسطه دوم به صورت یکپارچه آزمون نهایی برگزار می شود.
وی افزود: در حال حاضر۳۳ کنکور دارد ما در تلاشیم تا به کتاب بازگردیم و به محتوای آن توجه کنیم.

یاوری، رئیس سازمان ملی پرورش استعداد های درخشان ادامه داد: ما در تهران، اصفهان و مشهد ۵ مدرسه غیر دولتی نامی و مشهور داریم که بعضی از دانش آموزان هم نمرات بالایی می کیرند و وارد دانشگاه می شود، اما میانگین نمرات مدارس دولتی از مدارس غیر دولتی بیشتر است.

او ادامه داد: تلاش است که بعد از دیدن دستاورد های دانش آموزان سمپاد در دومین نمایشگاه دستاورد های پژوهشی سمپاد، سایر دانش آموزان سراسر کشور هم علاقه مند شوند و امید آفرینی در جامعه شکل بگیرد. برای پیشرفت امید لازم است و برای امید جلوه هایی از موفقیت در گذشته مهم است.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

اخبار برگزیده
آخرین اخبار

خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی در پول نیوز

خدمات سئو

لیزر موهای زائد

لیفت نخ