22 تیر 1403 - 14:32

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

از خاطرات نوروز و ماه رمضان تا حضور در نقش «شاغلام»

جواد انصافی گفت: شاغلام یک آبدارچی است که یکباره سروکلهاش در دفتر کار کامران نجفزاده پیدا میشود.

به گزارش پول نیوز، از خاطرات نوروز و ماه رمضان تا حضور در نقش «شاغلام»

جواد انصافی را بیشتر با هنرنمایی اش در رادیو و تلویزیون طی دهه ها می شناسیم. بازیگر نقش «عبدلی» در «عبدلی و اوستا» که در کنار امیر پارسی طنازی های شیرینی داشت که به دل می نشست و در نوع خود خلاقانه و طنازانه بود. او به عنوان بازیگر برمودا و در نقش شاغلام یکباره سروکله اش در دفتر کامران نجف زاده پیدا شده است.

جواد انصافی بازیگر و کارگردان درباره حضورش در برنامه «برمودا» گفت: برنامه «برمودا» از نظر من ارزش های مطبوعات و ژورنالیستی را معرفی می کند. شخصیت هایی که در برنامه حضور پیدا می کنند و سوالاتی که مطرح می شود آنقدر زیباست که با آن مخاطب چیز های جدیدی از آن شخصیت متوجه می شود.

وی ادامه داد: نقش شاغلام را در «برمودا» دارم که یک آبدارچی است درصورتی که فقط یک آبدارچی ساده نیست بلکه آدمی است که سواد دارد و تلاش می کند در جایی که چند نسل کار مطبوعاتی انجام می دهند از بین نرود و در کنار این گروه باشد.

انصافی عنوان کرد: ما در این تحریریه برای مهمانان دمنوش هایی می آوریم که خاصیت آن ها را شعرگونه مطرح می کنیم و تمام اشعار در ملودی های فولکلور این مرز و بوم وجود دارد. اتفاقا مخاطبانی که بالای ۵۰ تا ۶۰ ساله هستند و با من ارتباط می گیرند درباره این ملودی ها صحبت می کنند و از گفتن خاصیت های دم نوش ها استقبال می کنند.

جواد انصافی

این بازیگر پیشکسوت درباره خاطره همزمانی ماه رمضان و نوروز گفت: خاطرم هست آن سال های دور که همزمانی اتفاق می افتد کارمند بودیم با دوستانی که رودربایستی نداشتیم روز ها برای عید دیدنی می رفتیم چه عیب دارد چیزی نمی خوردیم و می گفتیم ما اینجا با کلام شما دهانمان شیرین شده است و به دیدار دوستان دیگر بعد از افطار می رفتیم.

وی درباره حال و هوای نوروز توضیح داد: درباره نوروز همیشه به یاد دارم مادرم می گفت شب عید سبزی پلو با ماهی یا سبزی پلو با کوکو بخوریم می گفتیم چرا می گفت برای اینکه به کوکو نیفتید و چیزی را گم نکنید. آن زمان نمی دانستم چیست، اما زمانی که خودم پژوهش درباره نوروز انجام دادم دلایل مشخص خوردن این غذا ها در شب عید را متوجه شدم.

انصافی درباره عیدی گرفتن در نوروز عنوان کرد: در بچگی به ما تخم مرغ پخته با رنگ های مختلف عیدی می دادند و با دوستانم جمع می شدیم و با تخم مرغ ها بازی می کردیم و خاطرات جذابی برای ما رقم می خورد.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

5008072
63100689
همچنین بخوانید
آخرین اخبار