28 تیر 1403 - 2:46

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

بهره مندی روزانه ۱۴ هزار نفر از هتل های تهران در نوروز

فرماندار شهرستان تهران از بهرهمندی میانگین ۱۴ هزار نفر از هتلها و مهمانپذیرهای تهران به صورت روزانه در ایام نوروز خبر داد.

به گزارش پول نیوز، بهره مندی روزانه ۱۴ هزار نفر از هتل های تهران در نوروز

احمد قیومی فرماندار تهران در تشریح روند نظارت بر بازار در راستای جلوگیری از تخلفات در حوزه های کالا های اساسی در ایام نوروز گفت: تاکنون با ثبت ۱۳۷۰ مورد بازرسی از بازار در ایام نوروز توانستیم رصد خوبی را در تامین کالا های اساسی و جلوگیری از کم فروشی و گرانفروشی انجام دهیم و این رصد همچنان تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه دار خواهد بود.

وی با اشاره به آمار ورود مسافران نوروزی به تهران و بهره مندی از هتل ها و مهمانپذیر ها افزود: از آغاز سفر های نوروزی روزانه به صورت میانگین ۱۴ هزار نفر از این مراکز بهره مند شدند و سطح اشغال این هتل ها و اقامتگاه ها نیز به طور میانگین ۶۰ الی ۷۰ درصد بوده است.

فرماندار تهران ادامه داد: از تاریخ ۲۴ اسفند تا ۶ فروردین ۱۹۶ هزار نفر شب اقامت در اقامتگاه های رسمی شامل هتل، هتل آپارتمان و مهمانپذیر ها انجام شده است.

وی تاکید کرد: برگزاری ۷۰۰ تور تهرانگردی به صورت رایگان برای شهروندان، برگزاری برنامه برای گروه های خاص، روزه اولی ها، معلولین، سالمندان، تور کودک، برپایی ۱۰۰ ایستگاه اطلاع رسانی در تمام مناطق شهر تهران و توزیع ۱۵۰ هزار نقشه گردشگری و کتابچه گردشگری کودک و نیز توزیع ۱۰۰ هزار بن تخفیف استفاده از مراکز تفریحی و گردشگری تهران از سایر برنامه هایی بود که در ایام نوروز انجام شد.

رئیس ستاد خدمات سفر تهران با اشاره به رشد حوزه گردشگری داخلی در نوروز ۱۴۰۳ شهر تهران گفت: خوشبختانه در حوزه بازدید از مناطق گردشگری تهران رشد خوبی را شاهد بودیم و تهران تاکنون جزو ۳ شهر پربازدید در حوزه موزه ها و آثار تاریخی و فرهنگی شناخته شده که در مجموع میزان بازدید از مناطق گردشگری جنوب تهران و نیز منطقه ۱۲ بیشترین آمار گردشگر را به خود اختصاص داده است.

قیومی تاکید کرد: مطابق این آمار تعداد یک میلیون و ۲۰۰ هزار بازدید از مراکز تفریحی شامل موزه ها، جاذبه های فرهنگی، تاریخی، طبیعت گردی و جاذبه های شهری نظیر پل طبیعت، برج میلاد، دریاچه چیتگر و… انجام شده است.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

کاشت هسته انبه در گلدان
2060998_136
همچنین بخوانید
آخرین اخبار