25 تیر 1403 - 2:41

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

غزه چطور آمریکایی ها را شیفته قرآن کرد؟

مقاومت و صبر مردم غزه در برابر نسلکشیهای رژیم صهیونیستی و عبارتهایی که از قرآن به کار میبرند باعث آشنایی مردم سراسر جهان با قرآن شده است.

به گزارش پول نیوز، غزه چطور آمریکایی ها را شیفته قرآن کرد؟

تصویر اسلام برایشان چیزی جز جنگ و خونریزی نبود. دینی که هر کجا پا بگذارد دست هایش به خون آلوده می شود و ویرانی با خودش به سوغات می آورد. اسلام در نگاه شان مقصر تمام خون های بی گناهی بود که بر زمین ریخته شد، مقصر آدم هایی که زنده زنده سوزانده شدند و جنین هایی که با چاقو از شکم مادر بیرون کشیده شدند. البته این تفسیری بود که سال ها گروهک های تروریسی و داعش با جنایت هایی که به اسم اسلام رقم زدند برای مردم دنیا ساختند. تصویر و تفسیری خشن، ترسناک و آلوده به خون!

اما مردم غزه با شروع طوفان الاقصی و در روز های سخت جنگ، زیر حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی، زخم به تن خریدند و این نقاب دروغین از چهره اسلام انداختند. مسلمانان مظلوم غزه که در محاصره شدید دشمن حتی از آب و غذا هم محروم شدند از همین جغرافیای کوچک دریچه ای بزرگ به سوی اسلام باز کردند دریچه ای که پیامبر و راهنمای بسیاری از مردم در سراسر جهان شد!

اخبار غزه این دختر مسیحی را مسلمان کرد!

روزی که برای اولین بار اخبار اتفاقات غزه را پس از شروع طوفان الاقصی خواند اصلا فکرش را نمی کرد قرار باشد مسیر زندگی اش به دست همین مردم رنج دیده و مصیبت کشیده تغییر کند. صحبت از «اَبی» زن جوان مسیحی آمریکایی است که جنایت های اسرائیل باعث شد او تبدیل به یکی از حامیان سرسخت فلسطین شود و صفحه مجازی اش رسانه ای باشد برای نشان دادن مظلومیت مردم غزه به جهان.

هربار که او پدری را می دید که تکه های پیکر خانواده اش را از زمین جمع می کند، یا مادری که نوزاد کفن پیچ شده اش را به دست گرفته است، یا کودکان کم سن و سالی که به یک باره داغ تمام خانواده به دلشان نشسته است، کنجکاو بود بداند ایمان مردم غزه چیست که نمی گذارد در این سیاهی محض کمر خم کنند و باز خدایشان را شکر می کنند و او را ناظر می دانند.

همین کنجکاوی ها ابی را با قرآن آشنا کرد و او در کمال تعجب در فضای مجازی اش اعلام کرد پاسخ سوالاتی که سال ها در ذهن او بوده و هیچ وقت برای آن ها جوابی پیدا نکرده را در قرآن یافته است. شگفتی و منطق قرآن اَبی را حسابی تحت تاثیر قرار داد تا آنجا که خودش را «دختر مسیحی که قرآن می خواند» معرفی می کرد، اما پس از مدتی اعلام کرد که مسلمان شده است و شهادتین گفته است. اَبی گاهی با حجاب مقابل دوربین حاضر می شود، در حال تمرین نماز خواندن است و می گوید: گرچه هنوز اشتباهاتی دارد و دین او کامل نیست، اما در تلاش است که به یک مسلمان واقعی تبدیل شود.

نظرات پست های اَبی در اینستاگرام و تیک تاک پر شده از کاربرانی که از یکدیگر نحوه پیدا کردن قرآن به زبان های مختلف را می پرسند. این زن آمریکایی، بسیاری از غیرمسلمانان را نیز مشتاق کرد تا در فهم آیات قرآن کاوش کنند و برای سوالات ذهن خود به سراغ آن بروند.

زوج آمریکایی رمضان را همراه مردم غزه روزه می گیرند

البته اَبی تنها کسی نیست که به واسطه وقایع اخیر و حمایت از غزه، با قرآن و اسلام آشنا شده است. در آغاز ماه رمضان، خداوند در این ماه مهمانی، دو مهمان تازه داشت. «جفری شان کینگ» نویسنده و فعال رسانه ای آمریکایی که به دلیل حمایت از مردم فلسطین و مواضع ضداسرائیلی خود مشهور است، با انتشار ویدئویی از مسلمان شدن خود و همسرش همزمان با اولین روز ماه مبارک رمضان خبر داد.

جفری شان کینگ در صفحه مجازی خود نوشت: «در مسجد شهادتین را گفتیم و همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان به اسلام مشرف شدیم. با شما مسلمانان نماز می خوانیم، این صبح همراه با بیش از یک میلیارد مسلمان در جهان، روزه را شروع می کنیم.»

این فعال آمریکایی تمام حساب های رسمی خود در شبکه های اجتماعی را برای به اشتراک گذاشتن جنایات ارتش اشغالگر در غزه اختصاص داده است و به همین خاطر بار ها تهدید به قتل شده است.

تیک تاکر معروف چطور مسلمان شد؟!

«من ویدئویی ساختم که در آن تحسین خود را نسبت به مقاومت فلسطینی ها ابراز می کردم و مردم نظر دادند: خب دختر آن ها مسلمان هستند و دین آن ها اسلام است. آیا قرآن خوانده ای؟» این چند جمله شرح مسلمان شدن مگان رایس تیک تاکر معروف آمریکایی از زبان خودش است. او که با بیش از نیم میلیون دنبال کننده در فضای مجازی حامی مردم فلسطین در حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی بود به گفته خودش همیشه در میان ویدیو هایی که از مردم غزه منتشر می شد به دنبال منبع قدرت آن ها می گشت.

چه چیزی باعش می شد در شرایط دردناکی که شاید آدمی وجود خدا را هم از این همه سختی منکر شود و به او گلایه و شکایت ببرد، مردم غزه بگویند الحمدالله؟! وقتی فهمید راز پایداری و مقاومت مردم غزه در برابر نسل کشی اسراییل آموزه های قرآنی است، در یک پخش زنده در صفحه تیک تاک خود شهادتین خواند و مسلمان شد.

مگان رایس پس از مسلمان شدنش یک گروه قرآن در تیک تاک راه اندازی کرد تا به دنبال کنندگانش درباره اسلام آموزش دهد. او در یک پست اینستاگرامی توضیح داد که هدف از این کار مبارزه با اسلام هراسی، نژادپرستی است. مگان رایس در شبکه های اجتماعی روزانه آیات قرآنی را که می خواند، به زبان انگلیسی به اشتراک می گذارد.

وقتی پروفسور دانشگاه کالیفرنیا شهادتین گفت!

مقاومت مردم غزه به تازگی دستاورد جدیدی با خود به همراه داشت یا بهتر است بگوییم عضو تازه ای که به دین مبین اسلام مشرف شده است. پروفسور هنری کلاسن استاد مشهور چشم پزشکی دانشگاه کالیفرنیا، فارغ التحصیل دانشگاه هاروارد و پیتسبورگ که پیشگام و مبدع در زمینه سلول های بنیادی و بازسازی شبکیه است.

دختر جوان نروژی نیز یکی از کسانی است که مسیرش را از دل خونین غزه و زیر بمباران های صهیونیست پیدا کرده است. این چند وقت پای تصاویر خونینی که از اهل غزه به دست دنیا رسید زیاد این جمله را شنیده «حَسْبُنَا اللَّهُ وَ نِعْمَ الْوَکیلُ» همین رمز پیروزی مردم فلسطین هم رمز هدایت این دختر نروژی شد.

در حاشیه راهپیمایی هایی که در حمایت از مردم غزه در کشور های مختلف انجام شد، یک مرد از یک مسلمان می خواهد که نحوه مسلمان شدن را به او آموزش دهد. این ویدیو در شبکه های اجتماعی بار ها توسط کاربران دیده شده است.

منبع: فارس

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

Untitled-2-e1720952038288-673x470
IPO
همچنین بخوانید
آخرین اخبار