28 تیر 1403 - 1:11

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

از هدیه گرفتن فرزند داور «محفل» از دستان وزیر ارشاد تا تاکید وزیر به پوشش ایرانی – اسلامی

در پنجمین روز از نمایشگاه بینالمللی قرآن کریم فرزندِ حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا قاسمیان، داور برنامه «محفل» از وزیر ارشاد هدیه گرفت و وزیر بابت عبور از خط قرمزهای حجاب در فضای مجازی هشدار داد.

به گزارش پول نیوز، از هدیه گرفتن فرزند داور «محفل» از دستان وزیر ارشاد تا تاکید وزیر به پوشش ایرانی - اسلامی

همین که قدم ها به سمت صحن مصلی امام خمینی (ره) برداشته می شود، چشم ها و زبان مزین به کلام الهی شده، که «الَّذِینَ تَتَوَفَّاهُمُ الْمَلَائِکَةُ طَیِّبِینَ ۙ یَقُولُونَ سَلَامٌ عَلَیْکُمُ ادْخُلُوا الْجَنَّةَ بِمَا کُنْتُمْ تَعْمَلُونَ». نمایشگاهی که متولیان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طبق رسم هر ساله آن را ترتیب دادند و از همان روزِ تحویل سال آغشته به عطر قرآنی شد و تا ۱۴ روز یعنی روزِ بعد از سیزده بدر پذیرای مردم و فعالان قرآنی خواهد بود.

خودِ محمد مهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم گمان نمی کرد که مردم بخواهند در روز های ابتدایی سالِ نو به نمایشگاه قرآن بیایند و حتی بخواهند روزه شان را در مصلی باز کنند.

به قولِ اسماعیلی، من متعدد به همکارانم متذکر شدم این نمایشگاه علاوه بر عرضه هنر های فعالان قرآن کریم باید به تفرجگاه مومنین تبدیل شود و مردم با خانواده های خود در نمایشگاه حاضر شوند. بله، نه تن ها از همان ساعات اولیه بازگشایی صحن شبستان، مردم در نمایشگاه حاضر می شوند، بلکه از یکی دو ساعت قبل بازگشایی می بینیم در صندلی های صحن مصلی منتظرند، تا حضور خودشان را به ثبت برسانند.

با این حال هرچه از تعطیلات عید نوروز فاصله می گیریم، قدم های بیشتری روانه نمایشگاه بین المللی قرآن کریم شده و حتی پیش بینی می شود در ایام شب های قدر میزان بازدیدکنندگان افزایش یابد.

برگزاری نشست «تبیین شعار سال» با حضور مصطفی زمانیان، رئیس مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری و مصطفی سمیعی نسب، سرپرست پژوهشگاه علوم انسانی جهاد دانشگاهی در اندیشگاه حیات، برگزاری نشست تخصصی با موضوع «راهکار های گسترش و توجه به ترجمه قرآن» با تاکید بر نوجوانان و جوانان در غرفه مرکز ملی ترجمه قرآن، برگزاری نشست با موضوع «تحولات حوزه و نرم افزارها» با حضور حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم بهجت پور دانشیار گروه قرآن پژوهی پژوهشکده حکمت و دین پژوهی در پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، برگزاری سلسله نشست های تخصصی نهج البلاغه با موضوع «عرفان نهج البلاغه» با حضور حجت الاسلام و المسلمین علی رهبر، استاد حوزه و دانشگاه و … از نشست های پنجمین روز نمایشگاه بین المللی قرآن کریم بود.

روز گذشته در کنار مهمانانی همچون حجت الاسلام و المسلمین عبدالحسین خسروپناه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا قاسمیان داور برنامه «محفل»، مریم جلالی معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم از تعدادی از غرفه ها مانند غرفه نهج البلاغه کتاب حکومت و اندیشگاه حیات قرآنی بازدید کرد و در حین بازدید هدیه ای هم به فرزند حجت الاسلام قاسمیان داد و در نشست اندیشگاه حیات قرآنی شرکت کرد.

اسماعیلی حتی در صفحه شخصی خود در جریان بازدید از نمایشگاه قرآن نوشت: نمایشگاه بین المللی قرآن باطراوت کم نظیر درحال برگزاری است. شب های آغازین سال نو با نام قرآن، خیروبرکت سراسر تهران و ایران را دربرگرفته است. دیشب در بازدید از بخش معرفی زنان تاثیرگذار و در گفتگو با اقشار مختلف مردم از سیاست قطعی دولت در گسترش پوشش عفیفانه و مقابله با ناهنجاری ها گزارش دادم.

او افزود: اقدامات ایجابی با گسترش هر چه بیشتر سکو های عرضه مستقیم البسه عفیفانه که انتخاب اکثریت قریب به اتفاق مردم ایران هست ادامه پیدا خواهد کرد. بی احترامی به قانون و هنجار های دینی خط قرمز ما در حوزه فرهنگ و هنر است. ما بدون لکنت و با قوت حافظ اعتلای این ارزش ها هستیم.

اسماعیلی تاکید کرد: خطا هایی که عمدتا در فضای خارج از نظارت وزارت فرهنگ در بخش نمایش اتفاق می افتد مورد انتقاد شدید ماست و در حوزه های تحت نظارت، با خطا های احتمالی مقابله می کنیم.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

کاشت هسته انبه در گلدان
2060998_136
همچنین بخوانید
آخرین اخبار