22 تیر 1403 - 14:45

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

انتخاب سگ های امدادی بر چه اساس است؟

مدیر مسئول تیمهای سگهای تجسس هلال احمر استان تهران گفت: سگهای نژاد ژرمن امداد و نجات هلال احمر امتحان خود را در تمام شرایط آب و هوایی پس داده اند.

به گزارش پول نیوز، انتخاب سگ های امدادی بر چه اساس است؟

سگ های زنده یاب هلال احمر که توانایی آن در مقایسه با دستگاه های زنده یاب برتری دارد توانسته اند در بیشتر عملیات جستجو و نجات با موفقیت عمل کنند و در هنگام بروز حوادث طبیعی و غیرطبیعی کمک رسان و امدادرسان باشند.

آموزش سگ های تجسس نژاد ژرمن از سن ۶ ماهگی شروع می شود و تا یک و نیم سالگی آموزش بحث مقدماتی و پیشرفته ادامه دارد. با توجه به هوش بالا و شجاع بودن این نژاد، این سگ ها بیشترین کارایی را در حوادث طبیعی از جمله زلزله و بهمن خواهند داشت.

یحیی شمیم مدیر مسئول تیم های سگ های تجسس هلال احمر استان تهران در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان اظهار کرد:۴ پایگاه در ۴ نقطه شهرتهران ایجاد کرده ایم ٬که شامل چیتگر٬شهرستان شهریار٬رباط کریم و پیشوا می شود. مرکز جدیدی به نام پایگاه شهرری را هم تاسیس کرده ایم. این ۵ پایگاه به صورت عملیاتی در طرح نوروزی و تمام ایام سال در خدمت مردم هستند تا بتوانند حوادث ناگواری مانند آوار٬همچنین افراد گمشده در جنگل٬ کوهستان و موارد دیگر را پوشش دهند.

انتخاب سگ های امدادی بر چه اساس است؟

او گفت: سگ های امداد و نجات معمولا از نژاد های ژرمن هستند و آموزش آن ها نشات گرفته از کشور آلمان است. این نوع سگ ها امتحان خود را در تمام شرایط آب و هوایی پس داده اند، زیرا کشور ما ایران دارای چهار فصل است به همین دلیل ممکن در شرایط های وقوع مختلف طبیعی قرار بگیرد. این نوع سگ ها درهر دمایی می توانند پاسخ گو باشند.

آموزش سگ های امداد و نجات به چه صورت است؟

شمیم تصریح کرد:این نوع سگ ها نه تنها آموزش سالانه و ماهانه دارند بلکه روزانه هم مورد آزمون و خطا قرار می گیرند تا به روزرسانی شوند. گاهی اوقات تمرینات و آموزش ها سراسری و کشوری خواهند بود تا بتوانیم در این عرصه روند رو به جلویی داشته باشیم. این تمرینات شامل تجسس٬ فرمانپذیری٬ اجتماعی شدن سگ ها می شود که یک به یک آن ها آموزش می دهیم.

او بیان کرد:تمام افراد معمولی نمی توانند آموزش سگ ها را به عهده بگیرند٬متخصصینی که از فیلتر های مختلفی عبور کرده اند می توانند مربی سگ های امداد و نجات شوند.

مشکل اساسی چیست؟

شمیم در آخر از مشکلاتشان این چنین گفت:بارزترین مشکل ما کمبود پایگاه و نیرو٬ همچنین تجهیزات برای نگهداری و آموزش سگ های امداد و نجات است.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

5008072
63100689
همچنین بخوانید
آخرین اخبار