28 تیر 1403 - 3:06

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

کارآمدی تجهیزات و توسعه رادار های هواشناسی در استان تهران ضروری است

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران گفت: کارآمدی تجهیزات و توسعه رادارهای هواشناسی در استان تهران ضروری است.

به گزارش پول نیوز، کارآمدی تجهیزات و توسعه رادار های هواشناسی در استان تهران ضروری است

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران گفت: کارآمدی تجهیزات و توسعه رادار های هواشناسی به منظور تحقق اقدامات پیشگیرانه در استان تهران ضروری است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، حامد یزدی مهر، عصر شنبه در حاشیه بازدید از سایت پیش بینی و مجموعه تجهیزات هواشناسی استان تهران با تبریک به مناسبت روز جهانی هواشناسی، اظهار کرد: طی این بازدید، ضمن عرض خداقوت به مجموعه اداره کل هواشناسی، در جریان اقدامات سال ۱۴۰۲ و برنامه های پیش بینی شده در سال ۱۴۰۳ توسط این اداره کل قرار گرفتیم.

یزدی مهر در ادامه بر ضرورت توسعه رادار ها و کارآمدی تجهیزات و پایگاه های اقلیم شناسی و هواشناسی به منظور تحقق اقدامات پیشگیرانه در سطح استان تهران تاکید کرد.

وی با بیان اینکه فعالیت های هواشناسی در خصوص اعلام هشدار های جوی، نقش مهمی در پیشگیری از مخاطرات دارد، گفت: اداره کل هواشناسی با توجه به مسؤولیت قانونی رصد و پایش مخاطرات جوی، با اعلام پیش هشدار می تواند از تحمیل خسارات جانی و مالی در بخش های مسکونی، صنعتی و کشاورزی در هنگام وقوع مخاطرات طبیعی، مثل سیل که امروزه از پرچالش ترین حوادث محسوب می شود جلوگیری کند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به همکاری و تعامل نزدیک اداره کل مدیریت بحران و اداره کل هواشناسی بر ضرورت تداوم این هم افزایی تاکید کرد و افزود: سازمان هواشناسی با پیش بینی های دقیق یاور مدیریت بحران برای صدور هشدار های لازم خواهد بود که خوشبختانه طی سنوات اخیر با این همکاری مؤثر از حجم بروز خسارات تا حدود زیادی کاسته شده است.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

کاشت هسته انبه در گلدان
2060998_136
همچنین بخوانید
آخرین اخبار