28 تیر 1403 - 2:05

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

رونمایی از پلی استیشن ۵ پرو

پلی استیشن ۵ پرو احتمالاً با سه برابر سرعت بالاتر در تعطیلات ۲۰۲۴ از راه میرسد.

به گزارش پول نیوز، رونمایی از پلی استیشن ۵ پرو

درحالی که پلی استیشن ۵ قدرتی برابر ۱۰.۲۸ ترافلاپس دارد، گفته می شود مدل پرو قدرتی برابر ۳۳.۵ ترافلاپس خواهد داشت.

مدت هاست شاهد انتشار شایعات درباره پلی استیشن ۵ پرو هستیم. حالا گزارشی جدید مدعی شده است که این کنسول در مقایسه با نسخه کنونی، تا سه برابر سریع تر خواهد بود.

کانال یوتوب Moore’s Law is Dead با انتشار ویدیویی مدعی دستیابی به اسناد فنی PS ۵ Pro شده است. این کنسول با اسم رمز Trinity درحال توسعه است و خبرنگار Insider Gaming در گزارشی اعلام کرده که اطلاعات افشاشده صحت دارند. همچنین به نظر می رسد این کنسول در فصل تعطیلات ۲۰۲۴ از راه برسد.

براساس اسکرین شات های مربوط به اسناد فنی پلی استیشن ۵ پرو، این کنسول قدرتی برابر ۶۷ ترافلاپس در محاسبات ممیز شناور ۱۶ بیتی خواهد داشت که معادل ۳۳.۵ ترافلاپس در محاسبات دقت تکی است. براساس گزارش ها، قدرت PS ۵ پرو در رندرگیری نسبت به پلی استیشن ۵ تا ۴۵ درصد بالاتر خواهد بود. نسل کنونی پلی استیشن ۵ قدرتی برابر ۱۰.۲۸ ترافلاپس دارد، بنابراین با افزایش سه برابری عملکرد GPU نسخه پرو آن روبه رو هستیم. همچنین احتمالاً کنسول جدید سونی درزمینه رهگیری پرتو ۳ تا ۴ برابر عملکرد بهتری از خودش نشان می دهد.

براساس اسناد افشاشده، سونی درحال توسعه فناوری PlayStation Spectral Super Resolution یا به اختصار PSSR است. این فناوری از یادگیری ماشینی پلی استیشن برای آپ اسکیل کردن استفاده می کند و عملکردی مشابه DLSS انویدیا یا FSR شرکت AMD دارد. این احتمال وجود دارد که در آینده فناوری PSSR بتواند بازی ها را تا رزولوشن ۸ K آپ اسکیل کند و همچنین عملکرد رهگیری پرتو را بهبود دهد.

به نظر می رسد کیت توسعه دهنده پلی استیشن ۵ پرو از سپتامبر ۲۰۲۳ در اختیار استودیو های بازی سازی مطرح قرار دارد. با توجه به اینکه گفته می شود اواخر ۲۰۲۴ این کنسول از راه می رسد، قراردادن کیت توسعه دهنده آن در اختیار استودیو های بازی سازی منطقی به نظر می رسد.

منبع: دبجیاتو

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

کاشت هسته انبه در گلدان
2060998_136
همچنین بخوانید
آخرین اخبار