28 تیر 1403 - 1:13

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

موانع حج عمره برداشته شده است/ دست یابی به حافظان چند جزئی قرآن کریم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: همکارانم رویدادهای متنوعی را برای جشنواره بینالمللی قرآن کریم پیشبینی کردهاند که «حافظشو» یکی از آنهاست.

به گزارش پول نیوز، موانع حج عمره برداشته شده است/ دست یابی به حافظان چند جزئی قرآن کریم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه آیین رونمایی از پوستر و تیزر های سی ویکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم و پویش «حافظ شو» که امروز شنبه (۲۶ اسفند) برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: همکارانم رویداد های متنوعی را برای جشنواره بین المللی قرآن کریم پیش بینی کردند.

محمدمهدی اسماعیلی با بیان این مطلب، تصریح کرد: ما نیز با توجه به تعطیلات نوروز پیش بینی حضور پنج میلیونی را در نمایشگاه داریم، البته باید توجه کرد در همه مراکز استان ها نمایشگاه قرآن برگزار می شود.

وی با بیان اینکه دو موضوع مهم را در دستور کار داریم که مربوط به حفظ قرآن کریم است، افزود: بخش عمومی حفظ قرآن کریم در طرح آیه های زندگی که کتاب هایش منتشر شده در دستور کار قرار دارد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: بخش حافظ شو را هم که امروز از آن رونمایی کردیم نیز طرح دیگری است که کاری جدیدی برای گسترش حفظ قرآن کریم به شمار می رود.

اسماعیلی گفت: این اقدام را با فرزندان زیر ۱۴ سالمان آغاز کردیم و بنا شد با ۱۴ سوره کوچک قرآن کریم، حفظ قرآن را شروع کنند و این پویش در طول سال ادامه خواهد داشت، پیش بینی ما این است که در چند سال آینده به حافظان چند جزئی قرآن کریم دست یابیم.

وی افزود: برنامه ای را به صورت ویژه در قرارگاه شهید آوینی وزارت فرهنگ در سراسر کشور آغاز کردیم. یکی از برنامه های محوری آن قرارگاه حفظ قرآن کریم است مثلا در استان یزد به تعداد شهدای این استان، تربیت ۴ هزار حافظ قرآن کریم در دستور کار قرار گرفته است.

وزیر فرهنگ گفت: همین شیوه در سایر استان ها نیز برگزار می شود و تلاش می کنیم با اجرای چند طرح همزمان در طول دو سال آینده مقدار زیادی از راه طی نشده سابق را طی کنیم و عدد حافظان قرآن کریم به رشد چند برابری برسد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد تدوین سند مسجد نیز گفت: این کار مراحل نهایی خود را می گذراند و امیدوار هستیم در سال اول اجرای برنامه هفتم توسعه آن را به ثمر برسانیم.

وزیر فرهنگ درمورد اعزام حجاج برای عمره نیز گفت: موانع حج عمره برداشته شده است، ولی ما آماده برگزاری حج واجب هستیم و دوستان ما تمام همتشان را بر حج تمتع متمرکز کرده اند.

وی افزود: همه اسباب حج عمره هم آماده است، ولی باید دید دوستانمان در حوزه اجرا آمادگی لازم را دارند که اعزام ها در این ماه شروع شود و یا کلا این موضوع به بعد از حج تمتع موکول شود.

وزیر فرهنگ در مورد پویانمایی قرآنی نیز گفت: تلاش می کنیم پیش تولید فیلم پویانمایی ابراهیم ظرف روز های آینده آغاز شود، این اولین اثر پویانمایی قرآنی است که به صورت فیلم بلند تولید می شود و قبل از ۱۴۰۳ کار رسمی آن را آغاز کنیم.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

کاشت هسته انبه در گلدان
2060998_136
همچنین بخوانید
آخرین اخبار