28 تیر 1403 - 1:56

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

جوانان می توانند در مسجد کار های بزرگ انجام دهند

یک کارگردان تئاتر گفت: مسجد متعلق به جوانان است و باید آنها را جذب مساجد کرد تا کارهای بزرگ انجام دهند.تئاتر گفت: مسجد متعلق به جوانان است و باید آنها را جذب مساجد کرد تا کارهای بزرگ انجام دهند.

به گزارش پول نیوز، جوانان می توانند در مسجد کار های بزرگ انجام دهند

کاظم شیبانی نویسنده و کارگردان نمایش «خالصانه ترین فریاد» گفت: حدود ۱۵ سال است که در عرصه نمایش فعالیت دارم و در اجرا های جشنواره به مخاطبان اعلام می کردم که از اینکه عضو کوچکی از یک کار فرهنگی و سازنده هستم بسیار خوشحالم.

وی در رابطه با جشنواره ملی تئاتر شبستان نیز عنوان کرد: کار های هنری در مسجد و در فضای مسجد باعث جذب عموم مردم به مسجد می شود. برگزاری جشنواره تئاتر شبستان حرکت و نگاه بسیار خوبی است و خدا را شاکرم که عضوی کوچک از این خانواده بودم.

نویسنده و کارگردان نمایش «خالصانه ترین فریاد» گفت: محور نمایش ما بر روی حسین زمان بود که آیا واقعاً آن حسین که از او سُخن می گوییم همان حُسین است و نشان می دهیم که حسین زمان دغدغه مند همه مردم جهان است حتی کسانی که اعتقادی به او ندارد و او را قبول ندارند. با توجه به اتفاقات اخیر کشورمان نگاهی به پیوند زدن دو پرچم داشتیم که گره زدن پرچم امام حسین (ع) و پرچم کشورمان است.

شیبانی همچنین بیان کرد: بازخورد نمایش میان تماشاچیان خیلی خوب بود، همراهی مردم یا نمایش در طول اجرا مشهود بود، گاهی برخی از دیالوگ ها توسط مردم همراه بازیگران تکرار می شد و یا با تشویق های کلامی و گفتن احسنت واکنش نشان می دادند که بسیار خوب بود.

وی در مورد اجرای نمایش در مسجد گفت: هر کاری را می توان با فرهنگسازی در مسجد اجرا کرد و این نگاه گرم و صمیمی مسئولین را می طلبد بالاخص مسئولین حوزه فرهنگی فرهنگی و هنری که در منطقه ما که عملکرد ضعیفی دارند و امیدوارم این جشنواره زمینه انجام فعالیت های جدی فرهنگی و هنری در منطقه و شهر ما شود تا دغدغه مندی فرهنگی را جدی بگیرند.

نویسنده و کارگردان نمایش «خالصانه ترین فریاد» عنوان کرد: شروع هر کار خولی مشکلاتی دارد، زیرا نگاه ها متفاوت است به ویژه در حوزه مسائل مذهبی عقاید خشک وجود دارد که باید از بین برود. این عقاید ممکن است آزاردهنده باشد و نسل جدید را از مسجد دور کند.

شیبانی مسجد را متعلق به نسل جوان می داند و معتقد است: اگر نسل جوان امروزی در مسجد باشد می تواند کار های بزرگ و شگفتی انجام دهد و امیدوارم نگاه ها به جشنواره تئاتر شبستان طوری باشد که جوانان دل زده نشوند و بلکه جذب مساجد شوند نه آنکه دفع شوند. امیدوارم با گرفتن نتیجه از داوران این جشنواره و به یاری خدا در دوره بعدی نیز بتوانیم اثر ارائه دهیم.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

کاشت هسته انبه در گلدان
2060998_136
همچنین بخوانید
آخرین اخبار