28 تیر 1403 - 2:17

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

روزانه ۳ میلیون فایل در شاد سرچ می شود

مدیر فنی شبکه شاد گفت:با استفاده از هوش مصنوعی و نظارت انسانی، تمامی محتواهای نامناسب و غیراخلاقی از شاد پاک میشود.

به گزارش پول نیوز، روزانه ۳ میلیون فایل در شاد سرچ می شود

قاسم زاده، مدیر فنی شبکه شاد گفت: از موتور جستجوی شبکه شاد می توان متوجه شد که دانش آموزان ما به چه چیزی علاقه مند هستند و چه چیزی را دنبال می کند.

وی افزود: جستجو های شاد براساس جنسیت کاربر، مقطع تحصیلی و استان اطلاعاتی را در اختیار ما قرار می دهد که با کمک آن می توان سرچ کاربران را رصد کرد.

او ادامه داد: کودکانی که کلمات دارای ابعاد آسیب های اجتماعی را سرچ و جستجو می کنند، برای جلوگیری از ورود به حیطه آسیب های اجتماعی، آن ها را پس از شناسایی به مشاوره ارجاع می دهیم این در حالی است که در فایل و صفحات شخصی افراد ورود نمی کنیم و این بخش پایش نمی شود.

وی با بیان اینکه دانش آموزان پایه های پنجم، ششم، هفتم و هشتم بیشترین شرکت را در شاد دارند افزود: یک رویکرد سنجی داریم به اسم پایش محتوا که با استفاده از هوش مصنوعی و نظارت انسانی، تمامی محتوا های نامناسب و غیراخلاقی از شاد پاک می شود؛ روزانه ۳ میلیون فایل در شاد سرچ می شود. این فایل ها در کانال ها و گروه های شاد به عنوان مکان های عمومی منتشر می شود.

مدیر فنی شبکه شاد اعلام کرد: این محتوا های نامناسب از ۲.۵ درصد به کمتر از ۰.۰۵ رسیده است.

قاسم زاده با بیان این که قابلیت جدید به شبکه شاد اضافه شده؛ افزود: بچه ها می توانند داستان نویسی و فکر ها و افکارشان را تبدیل به فیلم کنند و کار دوبله انجام دهند؛ کاراکتر تهیه کنند و اسم این برنامه را «دنیای شاد» می گذاریم.

وی عنوان کرد: بچه ها در مدارس باید برای ۷۰ سال آینده آماده شوند و تمامی مدارس کیفیت لازم برای آموزش ورود به زندگی را ندارند؛ هدف ما کاهش خلاءهاست؛ هرچند شاد نمی تواند جایگزین مدرسه باشد، اما کاملاً مکمل مدرسه است.

مدیر فنی شبکه شاد به پلتفرم آموزشی در شاد اشاره کرد که تمامی درس ها از پایه پنجم دبستان تا کلاس دوازدهم به صورت فیلم های آموزشی کاملاً رایگان طراحی شده، اما قسمت کنکور و تیزهوشان آن اشتراکی است و باید برای استفاده از آن اشتراک تهیه شود.

وی با بیان این که در حال حاضر ۳۲۰ سرور داریم که در دوران کرونا ۸۰ سرور دیگر اضافه شد تصریح کرد: در حال حاضر برای تامین آن نیازمند تامین اعتبار هستیم، مشکل پهنای باند نداریم و مشکل تعداد سرور است.

او ادامه داد: روز هایی که محتوا ها زیاد است و مدارس غیرحضوری برگزار می شوند مجبور هستیم محتوا های قبلی را پاک کنیم و محتوای جدید را اضافه کنیم. این در حالیست که سرعت اینترنت افراد برای استفاده از شاد متفاوت است و همین می تواند عاملی برای قطع و وصلی شبکه باشد.

مدیر فنی شبکه شاد به استفاده دو میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از شبکه شاد اشاره کرد که براساس مصوبه شورای عالی فضای مجازی هزینه گرفته شده بابت خدمات شاد باید صرف توسعه شاد شود.

قاسم زاده با بیان اینکه پویش های اجرا شده در شاد توسط سفارش نهاد یا ارگان خاص برپا می شود گفت: سال گذشته معاونت سلامت تربیت بدنی آموزش و پرورش پویش چهارشنبه سوری را طراحی کرد، تا الان پویشی درخواست داده نشده، با توجه به تقابل ماه رمضان و عید نوروز برنامه ها به سمت ماه رمضان پیش می رود و در حال حاضر دارالقرآن کمپینی با نام «زندگی با آیه ها» برای ماه رمضان طراحی کرده و امیدواریم در شب عید برنامه ای طراحی شود.

قاسم زاده همچنین ادامه داد: داده ها نشان می دهد در بازه فیلترینگ گوگل، بچه ها شاد را جایگزین گوگل کرده بودند و تلاش ما این است که تمام امکانات وب را در دسترس بگذاریم. حفاظت از اطلاعات کاربر برای ما اهمیت دارد و شاد امن ترین اپلیکیشن به دلیل داشتن ۱۳ لایه امنیتی است که نفوذ زیر ساخت در آن غیرممکن است؛ تمام دسترسی ها به داده های دانش آموزان را آموزش و پرورش انجام می دهد لذا امن است.

وی در پایان اظهار کرد: احراز هویت در شاد فقط برای معلم و مدیر و دانش آموز است و تلاش می کنیم در پلتفرم شاد ذی نفعان شاد را به والدین، سایر اعضای نظام آموزشی، اعضای ستادی آموزش و پرورش، معاون آموزش، معاون انضباطی و مشاور گسترش دهیم تا داشبورد اختصاصی خود را داشته باشند. دانش آموزان متوسطه دوم نسبت به سایر مقاطع تحصیلی کمترین فعالیت را در شاد دارند و علت آن این است که تعدادی از دانش آموزان در رشته های فنی و حرفه ای و کار و دانش فعالیت می کنند و در سرور های دیگر فعالیت خود را انجام می دهد.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

کاشت هسته انبه در گلدان
2060998_136
همچنین بخوانید
آخرین اخبار