22 تیر 1403 - 14:50

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

شهرک صنفی صادراتی در قشم ایجاد می شود

رییس مرکز اصناف و بازرگانان ایران از اهمیت شکلگیری شهرک صنفی صادراتی در منطقه آزاد قشم خبر داد.

به گزارش پول نیوز، شهرک صنفی صادراتی در قشم ایجاد می شود

محمد حسین قمری در نخستین جلسه کمیسیون نظارت بر اصناف که با حضور عادل پیغامی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم درسالن مرکز بین المللی رشد برگزار شد، اعلام کرد: مرکز اصناف کشور به تازگی مساله شکل گیری شهرک های صنفی صادرات محور را در دستور کارخود قرار داده و علاوه بر منطقه آزاد اروند، قشم هم می تواند پایلوت این شهرک ها باشد.

قمری ادامه داد: صنوف تولیدی با وراد شدن به این شهرک ها زمینه صادرات محصولات خود را براساس قوانین و مقررات برنامه ریزی می کنند.

به گفته وی، هر تسهیلاتی که در شهرک های صنعتی همچون تامین مواد اولیه و مالیات و در شهر صنفی هم وجود دارد.

رئیس مرکز امور اصناف و بازرگانان ایران گفت: براساس تاکید معاون اول رییس جمهور بحث ایجاد صندوق های سرمایه گذاری اتحادیه ها با هدف توسعه صادرات را دنبال می کنیم و قرار شد اگر تشکلی چنین صندوق هایی را ایجاد کنند چه برای توسعه صادرات و چه برای توسعه فعالیت خودشان همان مقدار هم دولت از محل تبصره ۱۸ سرمایه گذاری خواهد کرد.

قمری گفت: موضوع خرید اعتباری هم یکی دیگر از مباحث مهمی که دولت بر آن تاکید دارد و الان اولویت اول وزارت صمت است، که شامل حال کارمندان دولت و همه کسانی که با اعتبار سنجی بانک ها می توانند اعتبار بگیرند، مربوط می شود.

وی یادآور شد: توسعه خدمات تجارت الکترونیک هم از مباحث مهمی است که به عنوان یک ظرفیت می تواند با ایجاد سایت، ارسال عکس از محصول، تبلیغ و موارد دیگر افزایش یابد و دولت هم از این کسب و کار ها با ارائه تسهیلات حمایت می کند.

شایان ذکر است؛ نخستین جلسه کمیسیون نظارت بر اصناف، با حضور عادل پیغامی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، محمد حسین قمری مدیرکل مرکز خدمات اصناف کشور و ابوالفضل کردی قائم مقام این مجموعه در سالن مرکز بین المللی رشد قشم برگزار شد.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

5008072
63100689
همچنین بخوانید
آخرین اخبار