25 تیر 1403 - 3:39

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

شیرینی شب عید چند؟

رییس اتحادیه قنادان، شیرینی فروشان و کافه قنادی تهران قیمت جدید انواع شیرینی خشک و تر را علام کرد و گفت: قیمت فروش شیرینی شب عید و ایام نوروز تغییر نمیکند.

به گزارش پول نیوز، شیرینی شب عید چند؟

علی بهره مند با بیان اینکه قیمت فروش شیرینی شب عید و ایام نوروز تغییری نخواهد داشت، گفت: نظارت بر کیفیت و عملکرد قنادی ها توسط اتحادیه تشدید می شود.

 

وی درباره وضعیت قیمت شیرینی شب عید و ایام نوروز افزود: با توجه به آزادسازی نرخ کالاهای اساسی همچون آرد و افزایش قیمت سایر مواد اولیه تولید کیک و شیرینی، هیچ قیمت گذاری دستوری برای شیرینی شب عید و ایام نوروز سال ۱۴۰۳ نداریم، اما مردم می توانند هرگونه گران فروشی را به اتحادیه و سازمان تعزیرات حکومتی گزارش کنند.

 

بهره مند بر این باور است که قیمت شیرینی بر اساس کیفیت و رتبه بندی توسط قنادی ها تعیین می شود؛ اما انتظار می رود قنادان محصول باکیفیت را با قیمت های مناسب به دست مردم برسانند.

 

رئیس اتحادیه قنادان، شیرینی فروشان و کافه قنادی تهران اظهار کرد: شیرینی فروشی های درجه یک و دو بر اساس متریال مورداستفاده و عرضه و تقاضا قیمت ها را تعیین می کنند.

 

بهره مند بیان کرد: تمامی قنادی ها و شیرینی فروشی ها یک شور تحت نظارت و بازرسی بهداشتی و قیمتی مستمر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بازرگانی، اصناف کشور و اتحادیه قنادان و شیرینی فروشان کشور قرار دارند.

 

به گفته وی، بحث نظارت برعهده واحدهای نظارتی و سازمان صمت استان تهران است، اما طبق روال همیشه در ایام خاص نظارت های بازرسان اتحادیه قنادان نیز در بحث کیفیت و عملکرد تشدید می شود

 

رییس اتحادیه قنادان، شیرینی فروشان و کافه قنادی تهران توصیه کرد: هموطنان شیرینی شب عید خود را از قنادی ها و شیرینی فروشی هایی که پروانه فعالیت دارند، خریداری کنند.

 

وی افزود: در صورتی که شهروندان در خصوص کیفیت و قیمت محصولات عرضه شده در قنادی ها و شیرینی فروشی های تهران شکایتی داشته باشند، می توانند با شماره تلفن ۶۶۹۴۴۴۱۱ و ۶۶۹۴۴۴۹۹ با اتحادیه قنادان یا شمار ۱۲۴ سازمان تعزیرات کشوری تماس بگیرند.

 

طبق آمارها در مجموع بیش از ۳۵ هزار واحد قنادی و شیرینی فروشی دارای پروانه در سراسر کشور فعال اند که از این تعداد حدود ۲ هزار واحد پروانه دار در تهران فعالیت دارند.

 

بررسی های میدانی از قنادی های سطح شهر نشان می دهد امسال قیمت هر کیلوگرم شیرینی تر و خامه ای بر حسب کیفیت بین ۱۸۵ تا ۲۵۰ هزار تومان، شیرینی دانمارکی، زبان و پاپیونی بین ۱۲۰ تا ۱۷۰ هزار تومان، کیک یزدی بین ۸۰ تا ۱۲۰ هزار تومان در شیرینی فروشی های درجه یک و دو به فروش می رسد.

 

بیشتر بخوانید: آغاز به کار نمایشگاه بهاره تهران از امروز

 

سال گذشته برحسب کیفیت و درجه بندی قیمت هر کیلوگرم شیرینی تر بین ۱۲۰ تا ۱۳۵ هزار تومان، شیرینی دانمارکی بین ۹۰ تا ۱۱۰ هزار تومان، کیک یزدی بین ۷۰ تا ۸۵ هزار تومان، نارگیلی و گردویی بین از ۱۴۰ تا ۱۶۰ هزار تومان، کشمشی و زبان بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار تومان بوده است.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

Untitled-2-e1720952038288-673x470
IPO
همچنین بخوانید
آخرین اخبار