28 تیر 1403 - 1:18

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

غرفه های خیابان ۳۰ تیر با شکل جدید برمی گردند

مدیرعامل شرکت صنایع و ساماندهی مشاغل شهر تهران از استقرار دوباره غرفههای عرضه غذا و صنایعدستی در خیابان ۳۰ تیر ظرف چهار ماه آینده خبر داد.

به گزارش پول نیوز، غرفه های خیابان ۳۰ تیر با شکل جدید برمی گردند

سعید بیگی مدیرعامل شرکت صنایع و ساماندهی مشاغل شهر تهران در جمع خبرنگاران در تشریح ساماندهی خیابان ۳۰ تیر با تأکید بر بازگشت غرفه های عرضه غذا با شکل و شیوه جدید به این خیابان، گفت: خیابان ۳۰ تیر معضلات زیادی داشت و در حقیقت علاوه بر معضلات بهداشتی و فرسوده شدن غرفه ها، برخی نگرانی ها برای ذینفعان این خیابان ایجاد شده بود.

وی اضافه کرد: برای مثال بیمارستان سینا در این محدوده نگرانی هایی از دود و بوی غذا داشت و وزارت امور خارجه نیز در خصوص تردد ها و دسترسی ها با مشکلاتی مواجه شده بود که نسبت به آن نگران بودند. از حدود سه ماه پیش مزایده این خیابان را برگزار کرده بودیم و قرارداد قبلی حدود دی ماه به اتمام رسیده بود؛ بنابراین با توجه به اینکه قرارداد را تمدید نکرده بودیم، پیمانکار موظف بود غرفه ها را جمع آوری کند.

مدیرعامل شرکت صنایع و ساماندهی مشاغل شهر تهران با اشاره به اینکه طرح مزایده ای که گذاشته شده به چندین جلسه تخصصی نیاز داشت که در همین راستا با میراث فرهنگی و ذینفعان این محدوده جلسات برگزار شد، افزود: چیدمان و شکل غرفه ها باید همخوانی با خیابان ۳۰ تیر داشته باشد و در همین راستا غرفه های صنایع دستی را به موزه های ملی نزدیک کردیم و غرفه های عرضه غذا را از این موزه فاصله دادیم و در نهایت ۳۰ غرفه در این خیابان دایر خواهد شد که ۱۰ غرفه به عرضه صنایع دستی و مابقی به عرضه غذا می پردازد.

وی ادامه داد: در مورد بیمارستان سینا و در خصوص دود و بوی غذا نیز با توجه به جلسه مشترکی که برگزار شد، مقرر شد با جابه جایی غرفه ها و استفاده از فر معکوس این مشکل را حل و فصل کنیم که ظرف روز های آینده ابلاغ قرارداد خیابان ۳۰ تیر به پیمانکار انجام می شود و از آن پس پیمانکار حدود چهار ماه فرصت دارد که کار را انجام دهد. به این ترتیب نهایتا ظرف چهار الی پنج ماه آینده این غرفه ها در خیابان ۳۰ تیر مستقر خواهند شد.

بیگی در پاسخ به سوالی در خصوص ساماندهی دستفروشان خیابان ولیعصر (عج) و استقرار آن ها در محلی در نزدیکی چهارراه ولیعصر که پیش تر مقرر بود این دستفروشان پیش از عید در آن محل مستقر شوند نیز افزود: مقرر شده این اقدام و استقرار دستفروشان در بازارچه ای که در نزدیکی چهارراه ولیعصر احداث شده بعد از ایام نوروز و در سال آینده انجام شود.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

کاشت هسته انبه در گلدان
2060998_136
همچنین بخوانید
آخرین اخبار