28 تیر 1403 - 2:00

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

وقت ورود به بازار رمز ارز فرا رسیده؟ / چرا خرید و فروش بیت کوین غیر قانونی است؟

طی دو هفته اخیر بازار رمز ارزهای با رشد نسبتا بالایی همراه بود و دوباره چشمهای سرمایهگذاران به این بازار معطوف شد.

به گزارش پول نیوز، وقت ورود به بازار رمز ارز فرا رسیده؟ / چرا خرید و فروش بیت کوین غیر قانونی است؟

بیت کوین به عنوان محبوب ترین رمز ارز جهان هم اکنون با قیمت 66 هزار دلار معامله می شود که این عدد در هفته گذشته 56 هزار دلار بود.

 

این در حالی است که این رمز ارز دیجیتال، طی چند ساعت اخیر از رکورد پیشین خود عبور کرد و در مرز 69 هزار دلار معامله شد.

 

این رشد 10 هزار دلاری قیمت تنها در یک هفته، بسیاری از سرمایه گذاران را وسوسه ورود به این بازار کرده است. اما بازار رمز ارزها چقدر برای سرمایه گذاری مناسب و قابل اعتماد است؟

 

بهروز قالیباف زاده کارشناس رمز ارز در اینباره به پول نیوز گفت: سرمایه گذاری در این بازار از ریسک بالایی برخوردار  است و بیشتر به درد کسانی می خورد که ریسک پذیری زیادی دارند و با نوسانات بازار ناامید یا امیدوار نمی شوند.

 

وی ادامه داد: همانطور که گفتم سرمایه گذاری دراین بازار با ریسک زیادی همراه است؛ اما سود خوبی را هم عاید سرمایه گذارن می کند. به طور مثال با توجه به افزایش 10 هزار دلاری بیت کوین طی روزهای اخیر، سرمایه گذاران اگر یک سکه بیت کوین خریداری کرده بودند، حدود 600 میلیون تومان سود عایدشان شده بود که رقم چشمگیری است.

 

این کارشناس اضافه کرد: البته خلاف این موضوع هم بارها اتفاق افتاده است و بسیاری از سرمایه گذاران ضررهای هنگفتی را متحمل شده اند و به طور کلی نوسانات ذات بازار رمز ارز است و سرمایه گذارن باید قبل از ورود شرایط آن را بپذیرند.

 

به گقته قالیباف زاده موضوع غیرقانونی بودن خرید و فروش رمزارزها را نیز باید در نظر گرفت که این موضوع در بسیاری از کشورها از جمله کشور ما وجود دارد و در صورت تخلف در معاملات، افراد شاکی تقریبا دستشان به جایی بند نیست و ممکن است به راحتی تمام سرمایه خود را از دست دهند.

 

او ادامه داد: توصیه من به علاقه مندان به حضور در این بازار این است که با پول مازاد خود در این بازار وارد شوند و هرگز به طمع سود بیشتر با پول خانه یا ماشین خود به سرمایه گذاری در این بازار مبادرت نورزند.

 

بیشتر بخوانید: بیت کوین بازهم رکورد زد

 

این کارشناس در پاسخ به این سوال که بهتر نیست قانون مدونی در این زمینه در کشور ما تدوین شود تا سرمایه گذاران با خیالی آسوده تر قدم به بازار رمز ارز بگذارند؟ گفت: قطعا بودن قانون کمک زیادی به مردم می کند و باعث می شود آسیب کمتری را متحمل شوند. البته چندباری برای این کار اقداماتی صورت گرفت؛ اما مسئولا چندان مصرانه پیگیر این موضوع نشدند و این موضوع  کم کم به فراموشی سپرده شد.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

کاشت هسته انبه در گلدان
2060998_136
همچنین بخوانید
آخرین اخبار