22 تیر 1403 - 14:28

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

قاچاق حیات وحش جایگاه سوم را در کشور دارد

ابدالی گفت: از نظر سود در میان تمام مواردهای مختلف، قاچاق حیاتوحش رده سوم را در کشور دارد.

به گزارش پول نیوز، قاچاق حیات وحش جایگاه سوم را در کشور دارد

غلام رضا ابدالی مدیرکل دفتر مدیریت و حفاظت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان اظهار کرد: از نظر سود و پرجاذبه بودن در میان تمام موارد های مختلف قاچاق حیات وحش رده سوم در کشور را دارد.

وی تصریح کرد: کشور ما از نظر مهاجرت پرندگان یک کریدور است. خیلی از پرندگان آبزی و شکاری از قسمت های شمالی وارد مناطق گرمسیر جنوبی می شوند.

او ادامه داد: همه این موارد دخیل هستند و خود ما هم از نظر تنوع گونه ای در سطح بالا هستیم. کشور ما محل عبور قاچاقچیان و گونه های قاچاق شده برای کشور های دیگر شناخته شده است. باتوجه به ارزش های گونه های جانوری که وجود دارد باید بیشتر مراقبت کنیم. نشست های مختلفی امسال برگزار کردیم که موجب عملکرد خوبی شد. همچنین باید کمیته قاچاق حیات وحش را ادامه دهیم تا این موارد به حداقل برسند.

ابدلی بیان کرد: حیات وحش نقش اساسی و کلیدی در زندگی ما دارند که اگر بی تفاوت باشیم قطعا ژن های بی بدل را از دست خواهیم داد.

او گفت: این اهتمام هم هست که اگر تمام دستگاه های مختلف کشوری کار خود را به خوبی انجام دهند می توانیم با موضوع قاچاق مبارزه کنیم.

ابدالی تصریح کرد:برای سال جدید تصمیمات مختلفی گرفته شده است. همچنان جلسات متعددی در راستای این موضوع برگزاری خواهیم کرد و آموزش هم خواهیم داد.

او گفت: همکاران فراجا که در ورودی مرز ها فعالیت می کنند باید به خوبی آموزش های حرفه ای را ببینند تا بتوانند در صورت مشاهده قاچاق حیات وحش مبارزه کنند. جلسات کمیته به صورت منظم در حال برگزاری خواهد بود و تمام دستگاه ها اگر وظایف خود را به خوبی عمل کنند زمینه قاچاق به مرور کمرنگ خواهد شد.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

5008072
63100689
همچنین بخوانید
آخرین اخبار