28 تیر 1403 - 2:09

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

رشد دو برابری تولید مواد بهداشتی کشور نسبت به سال های گذشته

عضو هیات نمایندگان اتاق تهران از رشد دو برابری تولید مواد بهداشتی کشور نسبت به سالهای گذشته خبر داد.

به گزارش پول نیوز، رشد دو برابری تولید مواد بهداشتی کشور نسبت به سال های گذشته

علیرضا کیانی گفت: سهم تولید داخلی در بازار شوینده ها تقریبا نزدیک به ۱۰۰ درصد بوده و موضوع قاچاق چندان در مورد آن مطرح نیست.

او گفت:گزارش ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال ۱۳۹۶ حاکی از آن بود که ۶۳ درصد این بازار تحت سیطره کالای قاچاق بوده، ۷ درصد به واردات قانونی اختصاص داشته و ۳۰ درصد نیز از طریق تولید داخلی تامین شده است.

کیانی بیان کرد: دلیل آنکه کالای قاچاق بیش از گذشته در بازار حس می شود، نخست به این دلیل است که واردات کالا ها با برند های مشهور خارجی قطع شده و کالا هایی که به عنوان کالای خارجی به فروش می رسد، فاقد کیفیت برند های اصیل است.

علیرضا کیانی گفت: انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی ایران طی مذاکراتی که با دولت داشته، اعلام کرده است که تولیدکنندگان با واردات بخشی از محصولات موافق هستند. در واقع ما نه با واردات بی رویه موافق هستیم و نه خواستار ممنوعیت ۱۰۰ درصدی ورود کالا های آرایشی و بهداشتی هستیم.

عضو هیات نمایندگان اتاق تهران ادامه داد: تولیدکنندگان ایرانی در حال حاضر جایگاه درخوری در تولید انواع شامپو، کرم های مرطوب کننده و ضدآفتاب باکیفیت به دست آورده اند، اما قادر به تولید برخی محصولات آرایشی نیستند. یا در مورد عطر و ادکلن، مردم ترجیح می دهند همچنان از برند های خارجی استفاده کنند؛ بنابراین این اقلام با مشورت تشکل های بخش خصوصی می تواند امکان واردات قانونی را پیدا کند.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

کاشت هسته انبه در گلدان
2060998_136
همچنین بخوانید
آخرین اخبار