22 تیر 1403 - 14:06

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

بهاروندی: شرکت های دانش بنیان باید شناسنامه دار شوند

در راستای تعاملات اخیر بانک کارآفرین و صندوق نوآوری و شکوفایی نشست صمیمانه و مشترک دکتر احمد بهاروندی مدیرعامل بانک کارآفرین و دکتر مصطفی خیاطیان رییس صندوق نوآوری و شکوفایی با حضور جمعی از معاونین دو نهاد برگزار شد.

به گزارش پول نیوز، بهاروندی: شرکت های دانش بنیان باید شناسنامه دار شوند

گزارش روابط عمومی بانک کارآفرین، در این نشست صمیمی دکتر احمد بهاروندی مدیرعامل بانک کارآفرین گفت: نگاه ما به حوزه دانش بنیان، فراتر از اعداد و ارقام است. بانک از جنبه مسئولیت اجتماعی و براساس فرمایش مقام معظم رهبری درخصوص حمایت از دانش بنیان های کشور، به حوزه تأمین مالی این شرکت ها وارد شده است.
وی با اعتقادبر اینکه مسیر میان بر برخی عقب ماندگی ها و کمک به توسعه هرچه بیشتر کشور، شرکت های دانش بنیان هستند افزود: می توانیم در همکاری مشترک، اتفاقات خوبی را در حوزه دانش بنیان کشور رقم بزنیم.

نگاه ما به حوزه دانش بنیان ها فراتر از اعدادو ارقام است

مدیرعامل بانک کارآفرین افزود: یکی از اتفاقات خوب در زیست بوم نوآوری کشور، شناسنامه دار شدن شرکت های دانش بنیان است. شاید برخی بانک ها به این موضوع بی توجه باشند، اما این موضوع، زمینه شناسایی موثرتر، کمک به تجاری سازی، تنظیم روابط اقتصادی و پرداخت تسهیلات مجدد به این شرکت ها را فراهم می کند.

بهاروندی با تاکید بر اینکه نگاه ما به حوزه دانش بنیان، فراتر از اعداد و ارقام است، بر تداوم و استمرار حمایت ها از شرکت های دانش بنیان در تعامل و همکاری مشترک با صندوق نوآوری و شکوفایی، ابراز امیدواری کرد:از طریق تفاهم نامه منعقدشده میان دو طرف، زمینه گسترش حمایت ها از شرکت های دانش ‍ بنیان فراهم شود.

بانک کارآفرین همراه بخش دانش بنیان کشور است

در این نشست دکتر محمدصادق خیاطیان نیز ضمن اشاره به سابقه بسیار خوب بانک کارآفرین در حوزه حمایت از شرکت های دانش بنیان گفت: بانک کارآفرین با حوزه دانش بنیان کشور بسیار همراه است و بانک جوانی است و مسئولان جوانی هم دارد که درک بسیار خوبی از جوانان نخبه کشور دارند و به نقش و اثرگذاری شرکت های دانش بنیان در اقتصاد کشور به خوبی آگاه هستند.

وی با اشاره به گزارش فعالیت های بانک کارآفرین در خصوص حمایت های بانک از شرکت های دانش بنیان ادامه داد: ۶ درصد از تسهیلاتی که بانک کارآفرین در سال گذشته پرداخت کرد، به حوزه دانش بنیان اختصاص داشت و امیدواریم با تفاهم نامه جدیدی که میان دو نهاد منعقد شده است، اسباب توسعه و گسترش همکاری های مشترک فراهم شود. معتقدم با وجود برخی مشکلات موجود، می توانیم با همکاری مشترک، کار های تحول گرایانه و نوآورانه تر را در سال های آتی رقم بزنیم.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی تاکید کرد: حوزه دانش بنیان کشور شاهد رشد و توسعه بسیار خوبی بوده است و امروز نزدیک به ۱۰هزار شرکت دانش بنیان درحال فعالیت هستند که به اشتغال آفرینی، حل مسائل کشور، توسعه اقتصاد دانش ‍ بنیان کمک کرده اند و این موارد باعث توجه بیش ازپیش مسئولان کشور به این حوزه شده است. نخبگانی که در آستانه مهاجرت قرار داشتند، به واسطه تشکیل این شرکت های دانش بنیان، در کشور ماندند و اکنون مشغول فعالیت و تولید هستند.
دیدار با صندوق نوآوری و شکوفایی

برنامه ریزی برای انجام کار های تحول گرایانه و نوآورانه تر در سال های آتی
خیاطیان تصریح کرد: حوزه دانش بنیان اکنون توسعه بسیار خوبی پیدا کرده است و در ادامه مسیر باید هدفمندتر کار ها را دنبال کنیم، در ادامه مسیر باید فعالیت ها را جهت دهی کرده و با برنامه پیش برویم. بسته رشد تولید محصولات دانش بنیان را درحال اجرا داریم. پیش بینی می کنیم که ۷۰ همت رشد فروش محصولات دانش بنیان با اعطای این تسهیلات محقق شود. تمام تمرکز و فعالیت های ما بر توسعه محصولات دانش بنیان متمرکز است.
دیدار با صندوق نوآوری و شکوفایی

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به اولویت های تعیین شده برای فعالیت های این صندوق در سال آینده گفت: برای جهت دهی به فعالیت های صندوق، ۳ مسئله و ۳ فناوری را در دستور کار قرار داده ایم و تلاش می کنیم در این راستا از شرکت های دانش بنیان حمایت کنیم. با تسهیلات صندوق نوآوری تاکنون ۸۵۰ خط تولید محصولات دانش بنیان ایجاد شده و درحال برنامه ریزی برای ایجاد ۱۰۰ خط تولید جدید بوده و در این مسیر نیازمند حمایت جدی تر بانک کارآفرین هستیم.
دیدار با صندوق نوآوری و شکوفایی

خیاطیان خاطرنشان کرد: با تصویب قانون جهش دانش بنیان، زمینه برای سرمایه گذاری بانک ها در شرکت های دانش بنیان فراهم شده است. موضوع سرمایه گذاری خطرپذیر (VC) حوزه ای است که می تواند به تامین مالی شرکت های دانش بنیان کمک کند، مسئله ای که تاکنون از این موضوع غافل بوده ایم. بانک کارآفرین می تواند در تعامل و مشارکت با صندوق نوآوری و شکوفایی در حوزه دانش بنیان سرمایه گذاری کند.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

5008072
63100689
همچنین بخوانید
آخرین اخبار