28 تیر 1403 - 1:06

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

انتشار جدیدترین فیلم از رقیب ربات انسان نمای تسلا

جدیدترین ویدیو از ربات انساننمای فیگور ۰۱ (Figure ۰۱) ساخته شرکت فیگور ایآی (Figure AI) که رقیب ربات اپتیموس تسلا محسوب میشود، آن را در حال انجام کارهای خود در یک انبار نشان میدهد.

به گزارش پول نیوز، انتشار جدیدترین فیلم از رقیب ربات انسان نمای تسلا

پس از اینکه ایلان ماسک پیشرفت ربات اپتیموس (Optimus) تسلا را به اشتراک گذاشت، شرکت فیگور ای آی تصویری از ربات انسان نمای خود را در حال انجام کار منتشر کرد.

به نقل از آی ای، این ربات انسان نما که «فیگور ۰۱» نام دارد، در حال کار در یک انبار دیده می شود.

در کلیپ یک دقیقه ای و ۲۱ ثانیه ای منتشر شده در یوتیوب می توان «فیگور ۰۱» را در حالی دید که به تنهایی قادر است جعبه ها را بلند و جابجا کند.

این یک شاهکار بسیار چشمگیر برای استارت آپی است که تنها چند سال از عمر آن می گذرد.

شرکت فیگور ای آی در ماه مه سال ۲۰۲۳ اعلام کرد که ۷۰ میلیون دلار برای ساخت این ربات جمع آوری کرده است.

قد «فیگور ۰۱» ۱۷۰ سانتی متر است و ۶۰ کیلوگرم وزن دارد. این ربات می تواند حدود ۲۰ کیلوگرم را حمل کند و حدود پنج ساعت بی وقفه کار کند و حداکثر سرعت آن در حدود ۱.۲ متر در ثانیه است.

این ربات طوری طراحی شده است که تا حد امکان از بدن انسان تقلید کند. «فیگور ۰۱» دارای پنجه هایی است که به آن اجازه می دهد درب ها را باز کند و از ابزار استفاده کند. همچنین دست ها و پا هایی دارد که به آن اجازه می دهد به شکل کارآمد حرکت کند، پله نوردی کند و همینطور که در این ویدیوی می بینیم، وسایلی مانند جعبه را حمل کند.

ظهور «فیگور ۰۱»

شرکت فیگور ای آی توضیح می دهد: «فیگور ۰۱» مهارت های شبیه به انسان و هوش مصنوعی پیشرفته را برای فراتر رفتن از ربات های تک وظیفه و ارائه پشتیبانی در تولید، تدارکات، انبارداری و خرده فروشی گردهم می آورد.

فیگور ای آی از چیزی به نام عملیات از راه دور و یادگیری شبیه سازی شده برای آموزش وظایف جدید به ربات خود استفاده می کند.

با توجه به ویدیو های این شرکت، ربات های انسان نمای آن قادر به درک حالت های موفقیت آمیز و ناموفق یک کار هستند و می توانند به طور مستقل بهترین راه را برای تکمیل آن تعیین کنند.

آن ها حتی این توانایی را دارند که در صورت شروع به خارج شدن از مسیر، اصلاحات لحظه ای انجام دهند.

بدنه نسل اول این ربات نسبتا کند، ضعیف و ناپایدار است و نمی توان آن را با توانایی های ورزشی ربات های پیشرفته تر مانند ربات اطلس ساخته شرکت بوستون داینامیکس (Boston Dynamics) مقایسه کرد.

با این حال، سخت افزار این دستگاه به اندازه ای قوی است که بازوها، پا ها و دست های شبیه به انسان ماهری دارد و می تواند وارد نیروی کار شود و شروع به کسب درآمد کند.

نگاهی اجمالی به آینده

این قدرت بدنی نیست که مانع از موفقیت این ربات ها می شود، بلکه فقدان هوش پیشرفته است.

توانایی های اساسی هوش مصنوعی برای مدت طولانی محدود نمی ماند. هر کار جدید، حتی کوچکترین کار، به توسعه یک مدل رفتاری بزرگ کمک می کند که طیف وسیعی از وظایف، حرکات و قابلیت های فیزیکی را در بر می گیرد. با کمک یادگیری ازدحامی، وقتی یک هوش مصنوعی چیز جدیدی یاد می گیرد، تمام هوش های مصنوعی آن را یاد می گیرند.

شتاب سریع پیشرفت هوش مصنوعی تضمین می کند که وقتی به یک خط پایه مشخص رسید، پیشرفت آن فوق العاده سریع خواهد بود.

پتانسیل این فناوری برای تغییر شکل جامعه تقریباً نامحدود است، چرا که به عنوان مثال با حذف محدودیت های نیروی کار، اقتصاد می تواند سطح بی سابقه ای از بهره وری را تجربه کند. این می تواند به عصر فراوانی منجر شود که در آن همه چیز به اندازه کافی برای برآوردن نیاز ها و خواسته های همه وجود دارد.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

کاشت هسته انبه در گلدان
2060998_136
همچنین بخوانید
آخرین اخبار