28 تیر 1403 - 1:53

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

مهارت آموزی بیش از چهار میلیون نفر در ۲ سال گذشته

رئیس سازمان آموزش فنیوحرفهای کشور از مهارت آموزی بیش از چهار میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در ۲ سال گذشته خبرداد.

به گزارش پول نیوز، مهارت آموزی بیش از چهار میلیون نفر در ۲ سال گذشته

مهرداد عظیمی رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: سازمان فنی و حرفه ای به ۱۹ گروه هدف مانند روستائیان، عشایر، دانش آموزان، دانشجویان و کسانی که بضاعت مالی کمی دارند به صورت رایگان آموزش های مهارتی ارائه می کند.

وی گفت: توسعه و ایجاد مراکز جوار کارگاهی یکی از کار های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور است که آموزش ها در کنار صنایع و بنگاه های صنعتی و کارگاهی ارائه می شود.

عظیمی با بیان اینکه اکنون بیش از چهار هزار مرکز جوار کارگاهی در کشور فعال است گفت: تجربه خوبی در واگذاری مأموریت های محوله به بخش خصوصی در سازمان آموزش فنی و حرفه ای وجود دارد.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: بیش از چهار میلیون و ۵۰۰ هزار نفر طی ۲ سال گذشته در مراکز دولتی و خصوصی کشور مهارت های فنی و حرفه ای را کسب کردند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بخش دیگری از سخنانش از آمادگی سازمان آموزش فنی وحرفه ای ایران برای اعزام مربی آموزشی به کشور عمان خبر داد و گفت: از سوی دیگر ظرفیت آموزش یک هزار نفر نیروی کار عمانی در مرکز تربیت مربی ایران وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر از هفت کشور آفریقایی هنرجو داریم که آموزش های لازم را دریافت می کنند گفت: آمادگی برای اعزام مربی آموزشی به دیگر کشور ها وجود دارد تا مهارت های فنی حرفه ای را آموزش دهند.

رئیس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور با بیان اینکه دامنه فعالیت های آموزش مهارتی جمهوری اسلامی ایران متنوع است گفت: مسابقات مهارتی جهانی و آسیایی اردیبهشت ماه سال آینده به میزبانی ایران برگزار می شود.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

کاشت هسته انبه در گلدان
2060998_136
همچنین بخوانید
آخرین اخبار