28 تیر 1403 - 2:49

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

سرعت مجاز در آزادراه ها اعلام شد/ بزرگراه های شمالی و جنوبی پایتخت ۸۰ کیلومتر

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ در برنامه شهر امن گفت: اگر شهروندان با ۳۰ کیلومتر سرعت در میادین و معابر شهری تردد کنند حادثه خاصی روی نمیدهد.

به گزارش پول نیوز، سرعت مجاز در آزادراه ها اعلام شد/ بزرگراه های شمالی و جنوبی پایتخت ۸۰ کیلومتر

سرهنگ احسان مومنی در برنامه زنده شهر امن گفت: یکی از علت های اصلی تصادفات سرعت و سبقت است. راننده ای که سرعت می رود مجبور به لایی کشی و سبقت نیز می شود.

وی افزود: ۹ درصد از آمار کل تصادفات به سرعت بازمی گردد که مستقیم در تصادفات نقش دارد. سرعت از علل اصلی تصادفات منجر به فوت و جرح و واژگونی ها و برخورد با شی ثابت می باشد.

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ بیان داشت: ماده ۱۲۶ آیین نامه راهنمایی و رانندگی سرعت را تعریف کرده است که در داخل شهر ها و آزادراه ها حداقل ۷۰ و حداکثر ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت است که ما در سطح تهران آزادراه نداریم.

سرهنگ مومنی افزود: در شهر تهران بزرگراه های شمالی به جنوبی مانند بزرگراه امام علی (ع)، شهید چمران و بزرگراه یادگار بخاطر شیبی که دارند حداکثر سرعت در آن ها ۸۰ کیلومتر بر ساعت است.

وی گفت: در بزرگراه های شرقی و غربی بر اساس نوع بافت و نوع خودرو هایی که تردد می کنند میزان سرعت آن ها را تعریف کرده ایم. معمولا میزان سرعت در اکثر مسیر های شرقی وغربی تهران ۹۰ کیلومتر بر ساعت هستند.

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ اظهار داشت: حداکثر سرعت در خیابان های اصلی ۶۰ کیلومتر و خیابان های فرعی ۵۰ کیلومتر و میادین و معابر ۳۰ کیلومتر بر ساعت است که اگر شهروندان با ۳۰ کیلومتر سرعت حرکت کنند معمولا حادثه خاصی روی نمی دهد و سپر به سپر می باشد و شاهد واژگونی و فوت نخواهیم بود.

وی گفت: اولین بزرگراهی که تصادفات در آن زیاد است بزرگراه امام علی (ع) به خاطر شیبی که دارد است و بزرگراه بعدی بزرگراه آزادگان است که هفت مسیر رفت و هفت مسیر برگشت دارد و بزرگراه شهید لشگری رتبه سوم را داراست که بخاطر اینکه صبح ها تردد بسیار زیادی به سمت تهران دارد و رانندگان با سرعت زیاد در حال تردد هستند تا به محل کار خود برسند و در غروب هم بدلیل خارج شدن و زود رسیدن به مقصد نیز با سرعت تردد می کنند که باعث تصادفات می شود.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

کاشت هسته انبه در گلدان
2060998_136
همچنین بخوانید
آخرین اخبار