22 تیر 1403 - 14:59

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

اخطار آموزش و پرورش به دو معلم بلاگر/ معلم بلاگری «ممنوع»

سخنگوی وزارت آموزشوپرورش با تکذیب اخراج دو معلمبلاگر گفت: کسی اخراج نشده بلکه به این معلمها «اخطار» دادهایم.

به گزارش پول نیوز، اخطار آموزش و پرورش به دو معلم بلاگر/ معلم بلاگری «ممنوع»

در روز های گذشته ویدئویی در فضای مجازی منتشر شد که دو معلم در برابر دوربین می گفتند: «سکوت و بغض یک جایی باید شکسته می شد؛ چون «اخراج» حکم عادلانه ای نبود. ما تمام توان خود را گذاشتیم، چون عاشق شغل خود بودیم و سعی کردیم متفاوت باشیم و بچه ها را عاشق مدرسه کنیم. از لحظات تلخ و شیرین معلمی گفتیم تا به همه نشان دهیم کار ما چقدر سخت و حساس است.»

معلم بلاگری «ممنوع» / برخورد قانونی با معلم هایی که حقوق خصوصی دانش آموزان را نقض می کنند

این در حالی است که علی فرهادی سخنگوی وزارت آموزش وپرورش با تکذیب ادعای این دو معلم مبنی بر اخراجشان، معلم بلاگری را «ممنوع» دانست و گفت: معلم بلاگر موضوعی است که اخیراً مطرح شده و با توجه به توسعه فناوری و شبکه های اجتماعی این کار «ممنوع» است، زیرا حریم خصوصی دانش آموز محترم است و باید توسط خانواده و نظام تعلیم و تربیت در مدرسه حفظ شود.

وی دانش آموز را معصوم و پاک خواند و افزود: دانش آموز آسیب پذیر و در دفاع از حقوق خود ضعیف است، زیرا بلوغ ندارد و سنش کم است، بنابراین اگر معلمان در فضایی به عنوان معلم بلاگر فعالیت داشته باشند و حقوق خصوصی دانش آموز را نقض کنند طبق قانون برخورد می شود چرا که موظف به حفظ حقوق کودکان در آموزش و پرورش هستیم.

«هشدار»؛ کسی حق ندارد حریم دانش آموز را بشکند

سخنگوی آموزش و پرورش در توضیح اخراج این دو معلم بلاگر عنوان کرد: ما آن ها را اخراج نکرده ایم بلکه به آن ها «اخطار» داده ایم که فضا و حریم خصوصی دانش آموز و خانواده دانش آموز محترم است؛ کسی حق ندارد حریم دانش آموز را بشکند. کودک نیاز به مدافع دارد، بهترین مدافع خانواده و دستگاه تعلیم و تربیت است.

وی تاکید کرد: «هشدار» می دهیم، در بستر قانون رسیدگی به تخلفات اداری معلمان و کارمندان که مصوب نهاد های قانونگذار است، اگر کسی حریم و حقوق دانش آموز را نقض کند، مطابق قانون برخورد می کنیم.

فرهادی پیشتر در رابطه با فعالیت معلم بلاگر ها گفته بود: آموزش و پرورش به هیچ معلمی مجوز آموزش در فضای وبلاگی را نداده و شبکه شاد تنها بستر امن و شناسنامه دار برای تعامل معلمان با دانش آموزان است.

منبع: ایسنا

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

5008072
63100689
همچنین بخوانید
آخرین اخبار